Piyanonun genç yeteneği

Van’ın İpekyolu ilçesinde yaşayan Harun ve Fatma Kesici çiftinin iki çocuğu da piyano çalıyor. Ailesinin 6 yaşındayken müzik yeteneğini keşfettiği 8’inci sınıf öğrencisi Cemre Jinda Kesici, 2020’de Çukurova Üniversitesi tarafından düzenlenen ‘2’nci Rhapsody Piyano Festivali’nde ‘En İyi Serbest Eser Ödülü’nü aldı.

6 yıldır müzik kursuna giden Cemre, çaldığı piyanoyu kendisi gibi müziğe meraklı kardeşi Raşit Kesici’ye de öğretti.

Müzik öğretmeni Deham Akkaş, iki kardeşin müzik yeteneğine hayran kaldığını belirterek, “Cemre ve kardeşi Raşit ile burada tanıştık. Cemre biraz daha ileri bir seviyede. Onun kardeşi de sonradan merak sarıp piyanoyu öğrendi. İki kardeşi yarışmalara hazırlıyoruz” dedi.

“TÜRKİYE’NİN EN İYİ PİYANİSTİ OLMAK İSTİYORUM”

Cemre Kesici ise ileride hukuk fakültesini kazanmayı hedeflediğini ancak müziği de çok sevdiğini belirterek, “Piyano ile çalınan eserleri dinlediğimde çok etkilendim. Daha sonra bunu aileme ilettim. Bana piyano aldılar. Piyanoya evde başladım. Sonra da ailem beni kursa götürdü. 6 yıldır piyano çalışıyorum. Hedefim, hakim olmak. Bunun yanında da piyano çalıp, ülkemi temsilen iyi bir piyanist olmak istiyorum” diye konuştu.

Raşit Kesici de piyanoyu ablasından öğrendiğini, onun sayesinde şu an birçok eserin notalarını çaldığını söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx