Osman Kavala’dan kendisini hedef aldığı iddia edilen TRT dizisine tepki: Komplo teorileriyle suçlu olduğum algısı yaratılmaya çalışılıyor

Gezi davası nedeniyle yaklaşık 6 yıldır Silivri Cezaevi’nde tutuklu olan iş insanı Osman Kavala, TRT’nin kendisiyle ilgili olduğu iddia edilen dizisini eleştirdi. Kavala, genç sanatçıların, “itibar suikastı” dediği dizide yer almaktan rahatsızlık duymadığını kaydetti.

TRT’nin yeni dijital platformu “tabii”de yayınlanan “Metamorfoz” dizisinin başrolünün Osman Kavala’yı andırması dikkati çekmişti. Başrolün hayat hikayesinin de Kavala’nın hayat hikayesiyle örtüşmesi, dizinin Kavala hakkında olduğu iddialarını güçlendirmişti.

Kavala, avukatları aracılığıyla yayımladığı mesajında, kendisiyle ilgili hazırlanmış bir senaryonun TRT tarafından finanse edildiğini ve dizi film olarak yayınlandığını öğrendiğini kaydetti.

“Kişi itibarını koruyan yasalardan kaçmak için hileye başvurulmuş, ismim açıkça kullanılmamış” diyen Kavala, şöyle devam etti:

“Hukuksuz olarak cezaevinde tutulmam için kullanılan iddianamelerde olduğu gibi, bu dizide de gerçek olayların tahrif edilmesi yöntemine başvurulduğu, komplo teorileriyle suçlu olduğum algısı yaratmanın amaçlandığı anlaşılıyor.

Kamu kaynaklarının bu amaç için kullanılmış olması beni yadırgatmadı. Beni şaşırtan ve bana üzüntü veren genç sanatçıların bu itibar suikastı projesinde yer almaktan rahatsızlık duymamaları.”

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir