Milli voleybolcu Hande Baladın’ın ardından şimdi de eski voleybolcu Duygu Bal… Mahkemenin yolunu tuttu

Kadına şiddet gün geçtikçe sınır tanımıyor. Öyle ki tehdit mesajları milli voleybolcuları bile bulabiliyor. Sabah gazetesinden Arzu Kaya’nın haberine göre katıldığı bir televizyon programıyla adını geniş kitlelere duyuran eski milli voleybolcu Duygu Bal, sosyal medyada kendisine yapılan yoruma karşı savaş açtı. Bal, 2014’te katıldığı televizyon programının ardından kendisine o tarihte yazılan hakaret içerikli yorumu yakın tarihte fark ederek savcılığa ulaştı.

Avukatı tarafından savcılığa sunulan suç duyurusu dilekçesinde Bal’ın milli voleybolcu olarak ülkemizi temsil ettiği ve sonrasında toplumda sıkça takip edilen yarışma programlarında yarışmacı olarak belli bir tanınırlığa ulaştığı belirtildi.

Bal’ın sosyal medya hesaplarında popülaritesi arttıkça kendisine yönelik sistematik saldırı ve yıpratma çalışmaları başlatıldığı anlatılan dilekçede, “Saldırılar zamanla yoğunlaşarak onur, şeref, haysiyet ve saygınlığına yönelik olmaya başladı” denildi.

“KENDİNİ ÇOK ZEKİ SANNEDİYORSUN Ş….Z”

Öte yandan B.K. isimli kişinin, sosyal paylaşım platformu üzerinden Duygu Bal’a katıldığı televizyon programını da etiketleyip “Duygu Bal sen kendini herhalde çok zeki zannediyorsun! Ş…siz!” diyerek hakaret suçunu işlediğinin anlatıldığı dilekçede, “Hakaret, Bal’ın fikir özgürlüğü kapsamında ortaya koyduğu ifadelere yöneliktir” ifadeleri yer aldı.

Bal’ın sosyal medyada on binlerce yorum aldığı ve şikayete konu yorumu da bu nedenle geç öğrendiği belirtilen dilekçede, şüphelinin yaşadığı il ve okuduğu okul gibi bilgiler verilerek kimlik tespitinin yapılması ve hakkında dava açılması talep edildi.

“YÜZÜNE ASİT ATACAĞIM”

Bununla birlikte dün de 2023 FIVB Milletler Ligi’nde şampiyon olan A Milli Kadın Voleybol Takımı’nın yıldızı Hande Baladın gelen tehdit mesajları üzerine savcılığa başvurduğu ortaya çıkmıştı.

Sabah gazetesindeki haberine göre; Mustafa N. isimli kişi “Ben bu kıza diyorum ki senin yüzüne asit atacağım bundan dahi korkmuyor. Bu kızdan intikam almadan bana ölüm yok” şeklinde ifadeler kullandı. Saldırgan kişi Baladın’ın oynadığı Eczacıbaşı takımına yönelik “Sizin isminizin kurtuluşu yok. Birinizden birine zarar vermezsem sizden beter olayım” tehditlerinde bulundu. Tehditlerin sonu gelmeyince durumun ciddiyetinden ve can güvenliğinden endişe duyan yıldız voleybolcu İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na başvurdu.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx