Konya Büyükşehir Sedirler Köprülü Kavşağı’nı Tamamladı

Konya Büyükşehir Belediyesi’nin şehre kazandırdığı Adana Çevre Yolu Sedirler Köprülü Kavşağı’nda alt geçitten sonra üstten de trafik akışı başladı. Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, “Yapımını tamamladığımız Sedirler Köprülü Kavşağımız trafik akışını düzenleyerek hem şehrimizin çehresini değiştirecek hem de vatandaşlarımıza konforlu bir ulaşım deneyimi sunacak. Hayırlı olmasını diliyorum” dedi.


Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan Adana Çevre Yolu Sedirler Köprülü Kavşağı’nda alt geçitten sonra ve üstten de trafik akışı başladı.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, ulaşım altyapısını güçlendirmek amacıyla Konya’yı yeni yollarla ve köprülü kavşaklarla donattıklarını söyledi. Adana Çevre Yolu Sedirler Köprülü Kavşağı’nda yürüttükleri çalışmaların tamamlandığını kaydeden Başkan Altay, köprülü kavşakta alt geçitten sonra üst kısımdan da trafik akışının başladığını açıkladı. 

Başkan Altay, tamamlanan bu önemli projenin şehirdeki ulaşım sorunlarına etkili bir çözüm sunacağını belirterek, “Sedirler Köprülü Kavşağımız, trafik akışını düzenleyerek hem şehrimizin çehresini değiştirecek hem de vatandaşlarımıza konforlu bir ulaşım deneyimi sunacak. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Şehrimiz için hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

Şehir merkezide başlattıkları diğer ulaşım projelerinin de belirledikleri plan dahilinde sorunsuz şekilde devam ettiğini ifade eden Başkan Altay, Konya’nın daha modern ve etkili bir ulaşım ağına kavuşması için çalışmaların aralıksız sürdüğünü sözlerine ekledi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx