Kılıçdaroğlu’ndan Sinan Ateş paylaşımı: Ortada iddianame yok, cinayet ‘dipsiz kuyu’ya dönüştürülmek isteniyor

CHP 7. Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 30 Aralık 2022’de silahlı saldırı sonucu hayatını kaybeden eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Doç. Dr. Sinan Ateş‘in öldürülmesine ilişkin; “Ankara’nın göbeğinde torbacılara katlettirilen Doç. Dr. Sinan Ateş’in ölümünün üzerinden yaklaşık bir yıl geçmesine rağmen bir arpa boyu kadar yol alınamadı. Ortada iddianamenin olmadığı ve ‘dipsiz kuyu’ya dönüştürülmek istenen bu cinayetin üzerinin kapatılmasına asla müsaade etmeyeceğiz” açıklaması yaptı.

Geçen yıl Ankara’nın en merkezi yerlerinden Çukurambar’da uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybeden eski Ülkü Ocakları Başkanı Doç. Dr. Sinan Ateş cinayetine ilişkin soruşturma hala sürüyor. Ateş cinayetinin üzerinden bir yıl geçmesine rağmen iddianame hazırlanmadı.

Ateş cinayetine ilişkin açıklama yapan CHP 7. Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Sinan Ateş’in eşi Ayşe Ateş’in sosyal medya paylaşımını alıntılayarak, şu mesajı verdi:

“Hukuk devleti; demokrasiyi, insan onurunu, insan hak ve özgürlüklerini, yasa önünde eşitliği teminat altına alan, tüm kurumsal işleyişinde, iş ve işlemlerinde kendisini hukukla bağlı sayan devlettir. Hukuk devletinin temel şartı da, 86 milyon vatandaşın kendisini ’emin ve güvende’ hissetmesini sağlamaktır.

Ankara’nın göbeğinde torbacılara katlettirilen Doç. Dr. Sinan Ateş’in ölümünün üzerinden yaklaşık bir yıl geçmesine rağmen bir arpa boyu kadar yol alınamadı. Ortada iddianamenin olmadığı ve ‘dipsiz kuyu’ya dönüştürülmek istenen bu cinayetin üzerinin kapatılmasına asla müsaade etmeyeceğiz. Sevgili kızım Ayşe, Haklı mücadelende dün olduğu gibi bugünde yanındayım. Bu alçak cinayetin en ufak ayrıntısına kadar aydınlatılması ve sorumlularının cezalandırılmasını sağlayana kadar mücadele edeceğimizi bilmeni isterim. ‘Adalet yerini bulsun, isterse kıyamet kopsun’.”

Öldürüldüğü yerde basın açıklaması yapılacak

Ateş’in eşi Ayşe Ateş, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla Sinan Ateş’in sevenlerini 29 Aralık’ta Ateş’in öldürüldüğü yerde düzenlenecek olan basın açıklamasına davet etti.

TIKLAYIN – Sinan Ateş’in eşi Ayşe Ateş: Sinan vurulduğu yerde yatıyor; ne zaman ki adalet tecelli eder işte o zaman cenazemiz kalkar

Ayşe Ateş, eşinin ölüm yıldönümünden önce yaptığı açıklamada, “Sinan, tam bir yıldır vurulduğu yerde yatıyor. Ne zaman ki adalet tecelli eder, bütün failler yakalanıp hak ettiği cezayı alır, işte o zaman cenazemiz olduğu yerden kalkar, ruhumuz bir nebze olsun huzur bulur ve sokaklarımız aydınlanır” dedi. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx