İmamoğlu’ndan Erdoğan’a Hatay yanıtı: Tıbbın konusu, psikolojik olarak incelenmeli

Yeni otobüslerin hizmete açılış töreninde konuşan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Merkezi yönetimle yerel yönetim el ele vermezse o şehre herhangi bir şey gelmez. Hatay’a geldi mi? Hatay garip kaldı” yanıt verdi.

“Bu hafta sonu Cumhurbaşkanı’nın sözlerini dinlediniz mi? Analize muhtaç ifadelerdir. Hukuken muhtaçtır.” ifadelerini kullanan İmamoğlu sözlerini şöyle sürdürdü:

“İnsana dair böyle bir duygu olmaz. Kendisini ve partisini tercih etmediği için deprem bölgesinde bile isteye yardım etmediğinin ifadesi bu. Bu tarz ve davranışlar siyasetin konusu değil. Toplumun vicdanına emanet. Tıbbın konusudur bu. Psikolojik olarak incelenmelidir. Bu nasıl anlayış? Milletin efendi olduğunu öğrenecekler. Millet efendi millet siz değilsiniz.

‘GÖREVİN İHMALİDİR, KARŞILIĞI MİLYONLAR OLACAK’

Dün yapılan konuşma görevin ihmalidir. Tüm vatandaşlarını kucaklaması gereken bir insan, partiniz ayrıysa zulmü konuşuruz diyor. Bu tehdidi milletimiz yutmaz. Öyle bir verir ki cevabını, 31 Mart’taki seçimi iptal edip 23 Haziran’da altıkları cevap. Bu milleti bu tehdidinizin karşılığı milyonlar olacak. Sadece İstanbul’da değil ülkenin her yerinde millet cevabını şamar olarak verecek.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx