Fena Çuvallayan The Lord of the Rings: Gollum’un Geliştiricisi Hakkında Rahatsız Edici İddialar Ortaya Atıldı

The Lord of the Rings: Gollum oyununun yapımcısı olarak bilinen Daedalic Entertainment’in çalışanlarından gelen rahatsız edici açıklamalar nedeniyle itibarı zedelendi. Çalışanlar, şirketi toksik bir çalışma ortamı ve başka olumsuz uygulamalarla suçladılar. Detaylar içerikte. ?

Kaynak: 1

The Lord of the Rings: Gollum oyununun geliştiricisi Daedalic Entertainment, son zamanlarda rahatsız edici iddialarla gündeme geldi.

Bu iddialar arasında çalışanlara asgari ücretin altında ödeme yapılması, fazla mesai ücretlerinin ödenmemesi ve kötü niyetli yönetim tarafından yaratılan toksik bir çalışma ortamı yer alıyor.

The Lord of the Rings: Gollum, 2023 yılının en büyük video oyunu hayal kırıklıklarından biri olarak kabul ediliyor.

IGN, oyunun sıkıcı gizlilik, kötü platform ögeleri ve anlamsız bir hikaye içerdiğini belirterek oyuna 4/10 puan verdi.

Eleştirmenler ve oyuncular tarafından ağır eleştirilere maruz kalan oyun düşük satış rakamlarıyla karşılaştı.

Daedalic Entertainment bu durumun ardından dahili geliştirme kolunu kapattı ve “It’s Magic” kod adlı Lord of the Rings devam oyununu iptal ederek toplamda 25 personeli işten çıkardı.

Anonim bir kaynak şirkette “bir korku atmosferi” yaratıldığını iddia etti.

IGN kaynakları Daedalic’in düşük ücret, aşırı çalışma ve toksik çalışma ortamıyla ilgili iddiaları desteklerken Game Two, şirketin genç çalışanları ve stajyerleri hem düşük ücret hem de deneyim eksiklikleri açısından sömürdüğünü iddia etti.

Game Two, Gollum’un yaklaşık 15 milyon euro bütçeyle geliştirildiğini, bu miktarın AAA bir oyun için inanılmaz derecede düşük olduğunu ve bu durumun başarısızlıkta etkili olduğunu belirtti.

Siz ne düşünüyorsunuz yorumlarda buluşalım. ?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx