Duygu Nebioğlu: Metin Akpınar’ın babam olduğu resmiyete kavuştu

Duygu Nebioğlu, oyuncu Metin Akpınar hakkında babalık davası açtı. Gizlilik kararı bulunan dava bugün sonuçlandı. DNA testlerini de dikkate alan mahkeme, Nebioğlu’nun Metin Akpınar’ın kızı olduğunu karara bağladı.

Ankaramasası’nın haberine göre, Nebioğlu, annesi tarafından bir köye bırakıldığını, daha sonra devlet koruması altına alındığını ve ardından evlat edinildiğini anlattı. Nebioğlu, “Benim adım Duygu Nebioğlu, 1988 yılında Antalya’da yaşama tutundum. Dünya’nın varlığını talihsiz olaylar ile kavradım. Bebekliğim, çocukluğum zor şartlar altında geçti. 1994 yılında Nebioğlu ailesi tarafından evlat edinildim. Ailem tarafından topluma kazandırılmak için başlayan serüvenimin devamında biyolojik ailemin ve soy ağacımın merakına düştüm” diye konuştu.

‘HAYRANI OLDUĞUM SANATÇININ BİYOLOJİK BABAM OLMASININ MUTLULUĞUNU YAŞAYAMADIM’

Nebioğlu, Metin Akpınar’ın babası olduğunun Akseki Asliye Hukuk Mahkemesinin kararı ile resmiyete kavuştuğunu belirterek, şu ifadeleri kullandı:

“Hayranı olduğum sanatçının biyolojik babam olmasının mutluluğunu ne yazık ki yaşayamadım. Bu düşünce beni Türk toplumuna mâl olmuş Sayın Metin Akpınar’a ulaştırdı, henüz 21 yaşında üniversite öğrencisi iken gerçeklerin karşısında yoğun şaşkınlık hissiyle, hayranı olduğum sanatçının biyolojik babam olmasının mutluluğunu ne yazık ki yaşayamadım. Aldığım yetersiz sevgi nedeniyle beni bağrına basmakta zorlandığı için ağır travmalar yaşadım. Bu sebeple saygıdeğer avukatlarıma ulaştım.

Bugün avukatlar Ferihan Polat ve Ahmet Furkan Uludağ sayesinde Metin Akpınar’ın babam olduğu Akseki Asliye Hukuk Mahkemesinin kararı ile resmiyete kavuşmuştur. Adalet karşında tüm haklarımı koruma altına almış bulunuyoruz.”

‘SEVGİ VE BARIŞ İÇERİSİNDE HAREKET EDECEĞİZ’

Nebioğlu ailesine de teşekkür eden Duygu Nebioğlu, “Şaşkınım, yıllar sonra gelen mutluluk hayatımın ilk günü gibi oldu. Kamuoyuna bunu açıklamayı borç bilip sevgi ve barış içerisinde hareket edeceğimizi duyurmak istiyorum. Bu süreçte bana destek olan ve koşulsuz sevgi veren Nebioğlu aileme teşekkür ediyorum. Duyguluyum” dedi.

Nebioğlu’nun avukatları Ferihan Polat ve Ahmet Furkan Uludağ da, “Dava açılalı yaklaşık 1 yıl oldu. 1 yıllık bu sürecin sonunda mahkemece, açtığımız babalık davasının kabulüne karar verildi ve yargılamanın gizliliği de sona erdi. Mahkeme kararı ile birlikte müvekkilin elde ettiği tüm hakların savunucusu olmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx