CS:GO için oyuncuları kızdıran güncelleme: Kasa düşürme sistemi değişti!

Counter-Strike: Global Offensive ya da kısa adıyla CS:GO, 2012 yılında Valve tarafından piyasaya sürüldü ve o günden bu yana sürekli olarak popülerliğini koruyarak oyuncu sayısını artırdı. Bu başarı, oyuna sürekli olarak güncellemeler ve yeni özellikler eklenmesiyle desteklendi. Bugün ise Valve, CS:GO’nun kasa düşürme sisteminde bir değişikliğe gitti. İşte ayrıntılar…

CS:GO’da artık AFK kalarak kasa düşürmek mümkün değil!

CS:GO’da oyuncuların maçlara katılarak elde edebileceği silah kasaları, oldukça seviliyor. Çünkü Steam Pazarı’nda satılabildiği için oyunculara bir kazanç sağlayabiliyor. Bu kazanç, hayatı idame ettirecek kadar büyük olmasa da bazen AAA kalitede bir oyun satın almak için yeterli olabiliyor.

Ancak günümüzde bazı oyuncular, bu sistemin açığını bulmuş durumda. Zira CS:GO’da kasa düşürmek için oyunu oynamak yerine farklı bir arka planda farklı bir işle meşgul olmayı tercih ediyorlar. Öyle ki oyunu arka planda çalışırken bırakarak, teknik olarak oynanıyor gibi görünmesini sağlıyorlar ve bu süre zarfında kasa düşmesini bekliyorlar. Çoğu zaman da düşmüyor değil.

Son olarak oyunun geliştiricisi Valve, bu açık için harekete geçti. Kısa süre önce CS:GO için yeni bir güncelleme yayımlandı. Bu güncellemeyle birlikte oyunda AFK kalan oyuncular artık kasa düşüremeyecek ve XP kazanamayacak.

Artık her seviye atlamada kasa düşecek!

Bu güncelleme sistem açığını kullanan bazı kişiler için alınan önlemin yanı sıra, normal şekilde oyun oynamayı tercih eden oyuncular için de bir yenilik getiriyor. Öyle ki artık her hafta, ilk seviye atlamanızda garanti olarak bir kasa kazanabileceksiniz.

Bununla beraber eğer şanslıysanız, hem kasa hem de desen de kazanabilirsiniz. Ancak bu ihtimal oldukça düşük. Counter-Strike 2’nin duyurulmasının ardından son zamanlarda CS:GO için önemli güncellemeler yayımlandı. Bu doğrultuda, yakın zamanda yine farklı yeniliklerle karşılaşabiliriz.

Peki sizler bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx