Bacakta ne ağrı kalıyor ne de zonklama! Uyumadan 2 dakika önce yapın, çok basitmiş

Bacak ağrılarını dindirmek için çeşitli ilaçlar, kremler, yağlar mevcut. Ancak bazen hiçbir yöntem fayda etmiyor. Delirten bacak ağrısını hafifleten farklı yöntemler mevcut.

Uyumadan önce 2 dakika boyunca yapacağınız bu yöntem, bacaklardaki kan dolaşımını artırarak rahatlamış bir şekilde uyumanızı sağlayacak. Düzenli bir şekilde uyguladığınızda ise ağrıların hafiflediğini fark edebilirsiniz.

Bacaklarda oluşan sıkışmışlık hissini gidermek için herhangi bir malzeme veya ekipman gerekmiyor. Ağrıları hafifletmek adına uyumadan önce yalnızca 2 dakikanızı ayırmak yeterli olacaktır.

Yöntemi uygulamak için yapılması gerekenler oldukça basit. Öncelikle sırt üstü uzanarak ayaklarınızı bir duvara yaslayın. 1 dakika boyunca duvara yasladığınız ayak parmaklarınızı kendinize doğru çekip bırakmaya başlayın.

Hareketi yaparken topuklarınızın duvarda kaldığından emin olun. Uyku pozisyonu almışken, yatak başlığına ayaklarınızı yaslayarak bu işlemi yapabilirsiniz. 1 dakika boyunca bacak bölgesindeki dolaşım artışını hissedeceksiniz.

Egzersize devam ederken yapmanız gereken şey duvara sabitlediğiniz ayaklarınızla baskı uygulamak. Ayaklarınızı duvara sabitledikten sonra duvara baskı uygulayın. Bu işlemi yaparken kalçanızı kasıp havaya kaldırarak devam edin. 1 dakika boyunca bu işlemi sürdürmeniz yeterli olacaktır.

Egzersizi yaparken tüm bacakları kasılıp, gevşeyecektir. Dolaşımı uyararak artırınca da bacaklarınızda rahatlama oluşur. Kasıklarda oluşan ve bacak ağrısını beraberinde getiren fazla sıvı bu işlem sayesinde azalacaktır.

Bacaklarda oluşan zonklama hissi özellikle akşam vakitlerinde daha çok ortaya çıkabilir. Birçok farklı nedenden dolayı oluşan bu sorunu hafifletmek için bu uygulamayı düzenli olarak tekrarlayabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx