Yorgunluk şikayetleri yükselen THY’de pilot alımı açıklandı

Bir müddettir çok ağır çalışmadan ötürü pilotların yorgunluğuyla gündeme gelen Türk Hava Yolları (THY) kaptan pilot ve 2’nci pilot istihdam edeceğini duyurdu. Havayolu şirketi hali hazırda filosunda 386 uçak bulunurken, 5 bin 525 pilot misyon yapıyor.

Bir müddettir bilhassa kokpit takımlarındaki yorgunluk haberleriyle gündeme gelen THY pilot alacağını açıkladı. THY salgın devri sonrası hem uçak filosunu hem de pilot sayısını yükseltmek için bir çalışma başlattı. 2022 yılının birinci altı ayında milletlerarası koltuk kapasitesinde üçüncü sıraya yükselen şirket yeni pilot alımı için bir ilan yayınladı. Bu doğrultuda açılan pilot alımı ilanına müracaatlar, Türk Hava Yollarının meslek.thy.com adresinden gerçekleştirilebilecek.

“AİLEMİZE YENİ ÜYELER KATIYORUZ”

Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Türk Hava Yolları (THY) İdare Konseyi ve İcra Komitesi Lideri Prof. Dr. Ahmet Bolat, Gökyüzündeki yükselişimizde kilit rol oynayan, dünyanın dört bir yanında muvaffakiyete ulaşmamızda emeği olan ailemize yeni üyeler katıyoruz. Şirketimize katılacak yeni pilotlarımızın bizi amaçlarımıza, konuklarımızı ise sevdiklerine inançla uçuracağından eminiz dedi. DHA