Yetkin: Meral Akşener’in Fosforlu Cevriye çıkışı putları kıran türden

Yetkin: Meral Akşener’in Fosforlu Cevriye çıkışı putları kıran türden

Gazeteci Murat Yetkin, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in kendisine yönelik hakaret ve küfürlere tepki gösterdiği konuşmasını ele aldı. Yetkin, Akşener’in konuşmasının “putları kıran türden olduğunu” değerlendirmesi yaptı.

Kişisel blogunda “Akşener’in Fosforlu Cevriye çıkışı putları kıran türden” başlığıyla bir yazı kaleme alan Yetkin, İYİ Parti liderinin dün grup toplantısında yaptığı açıklamaların kadın mücadelesi adına bir dönüm noktası olduğunu kaydetti.

Yetkin’in yazısının ilgili bölümü şöyle:

Bugünün Türkiye’sinde büyük cesaret işidir siyasi rakiplerinin kendisine “Fosforlu Cevriye” lakabı takıp kampanya yaparak “fahişe” demek istediğini çıkıp Meclis kürsüsünde söylemek. Bunu söylerken kendi partililerine “önünüze bakmayın, utanıyorsunuz, biliyorum” diye cesaret vermek da az cesaret işi değildir. Akşener’in (bir zamanlar adına TBMM Başkan Vekilliği yaptığı) MHP kaynaklı olarak sosyal medyada Fosforlu Cevriye etiketiyle aleyhine açılan karalama kampanyasını bu çıplaklıkla teşhir etmesi de cesaret işidir. Böyle böyle yıkılır tabular, kırılır putlar. Hakaretler bu tür yüzleşmelerle hakaret edileni yüceltir.

Akşener’in bu konuşmasından sonra Fosforlu Cevriye Türkiye’de kadın hareketinin simgelerinden, “Hepimiz Fosforlu Cevriye’yiz” kadın hakları savunucularının sloganlarından biri haline gelirse şaşmamak gerekir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir