Yavaş: Kimsenin iç işlerine karışmak gibi bir niyetimiz yok

Yavaş: Kimsenin iç işlerine karışmak gibi bir niyetimiz yok

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, kendisi ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e yanıt veren Çin Ankara Büyükelçiliği hakkında açıklama yaptı.

Yavaş, “Kimsenin iç işlerine karışmak gibi bir niyetimiz yok” dedi.

Mansur Yavaş, Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi’nde açıklamalarda bulundu.

“Bir yerde mazlum feryadı yükseliyorsa veya daha önce yaşanmış bir katliamın bir daha yaşanmaması için insani duyarlılık oluşturulması gerekiyorsa bizler de insan olmanın gereğini yerine getirmek mecburiyetinde olduğumuzu düşünüyoruz” diyen Yavaş, “Nerede bir çocuk hak etmediği bir günahın vebalini yüklenmeye zorlanıyorsa, nerede bir kardeşimize ateş düşmüşse, nerede insanlığın yüzünü kara edecek bir uygulama söz konusuysa tarihte olduğu gibi bugün de Türk milletinin derdi olacaktır” ifadelerini kullandı.

“Kimsenin iç işlerine karışmak gibi bir niyetimiz yok” diyen Yavaş, şunları söyledi: “Ama bir yerde mazlum feryadı yükseliyorsa veya daha önce yaşanmış bir katliamın bir daha yaşanmaması için insani duyarlılık oluşturulması gerekiyorsa bizler de insan olmanın gereğini yerine getirmek mecburiyetinde olduğumuzu düşünüyoruz. Konuyu partiler veya siyaset üstü görerek Uygur Türklerine ilişkin tavrımıza destek veren tüm kişilere ve kurumlara teşekkür ediyorum.”

BÜYÜKELÇİLİĞİN PAYLAŞIMI

Büyükelçilik, Twitter hesabından, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın Twitter hesaplarını etiketleyerek şu ifadeleri kullanmıştı:

“Çin tarafı, herhangi bir kişi veya gücün, Çin’in egemenliğine ve toprak bütünlüğüne herhangi bir şekilde meydan okumasına kararlılıkla karşı çıkmakta ve bunu şiddetle kınamaktadır. Çin tarafı, haklı karşılık verme hakkını saklı tutmaktadır.”

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir