Uyurken Çarşafın Altına Sabun Koydu Tüm Kederlerinden Kurtuldu! Neye Uygun Geldiğini Bir Bilseniz Çabucak Denersiniz…

Lastikli çarşafınızın altına bir kalıp sabun koymak, insanların neredeyse yüzde 50’sinin muzdarip olduğunu bildirdiği çok yaygın bir tıbbi durum için kanıtlanmış bir tedavidir.

Kulağa biraz tuhaf geldiğini biliyoruz lakin beşerler bunun düzgün geldiğini argüman ediyor. Pekala ne işe fayda?

HUZURSUZ BACAK SENDROMU İÇİN ÇARŞAFIN ALTINA

Huzursuz bacak sendromu ve gece bacak krampları çoklukla çarşaflarınızın altına sabun koyarak tedavi edilebilir.

Huzursuz bacak sendromu, kişinin dinlenirken bacaklarında rahatsızlık hissettiği nörolojik bir hastalıktır. Ayrıyeten charley atları olarak da isimlendirilebilirler. Ekseriyetle, kramp sırasında bacağınızı hareket ettirmek ağrıyı daha da kötüleştirir. “Bacak krampları olağanda çok idman, mineral ve vitamin eksiklikleri ve dehidrasyon nedeniyle oluşur .”HUZURSUZ BACAK SENDROMU NEDEN OLUR?

Bilinen net bir neden bulunmamakla birlikte, böbrek yetmezliği, diyabet, hamilelik ve alkol tüketiminin tümü bununla temaslıdır.

SABUN KULLANANLARIN YÜZDE 42’Sİ SONUÇLARDAN MEMNUN

Huzursuz bacak sendromu yahut gece bacak krampları yaşayan bireylerin %42’si çarşaflarının altına sabun koymanın ağrılarını tedavi etmeye yardımcı olduğunu bulmuşlardır. Hekimler bunun, sabundaki bacak kramplarını azaltmaya yardımcı olabilecek magnezyum nedeniyle olduğuna inanıyor.DENEYENLER SABUNDAN MEMNUN

Kulağa bir efsane üzere gelse de, bu tekniği deneyen ve aktifliğini öven beşerler var.

Çarşafının altına sabun koyan bir kullanıcı “1997’de bel fıtığımı sahibi oldum” diyor . “Sinir hasarına neden olacak kadar berbattı. 11 yıldır belimde ve sağ bacağımda muazzam ağrılar çekiyorum. Ağrıyı hafifletmek için çarşaflarımın altına bir kalıp sabun koymam söylendi. Denedim, ve nitekim işe yaradı. Yaklaşık 10 yıldır yatağımda uyuyamıyordum .Bunca vakit koltukta uyudum. Çarşafımın altında kalıp sabunla 3. günüm oldu ve aslında düzgün uyandım. Sabah hiç acı çekmeden. Denemenizi tavsiye ederim. Kulağa güzel geldiğini biliyorum lakin şu ana kadar çok yeterli. Umarım bu yardımcı olur!!!” dedi.

Sabun koymayı deneyen bir diğeri , “Annem ağrıyı ve ayrıyeten bacak kramplarını gidermek için sabun kullandığında, kendini kandırıyor olabileceğini düşündüm” diyor . ” Artık, her gece yatağımda birkaç kalıp sabun var, ağrının ayaklarından başa göründüğü her yere yerleştiriyorum. Bu benim ve kocam için işe yarıyor ve ayrıyeten her türlü sabunu kullanıyoruz. Denemeye çok değer!”


Plastik Su Şişeleri Donarsa Ve Ya Isınırsa Korkmalı Mıyız? Kanser Yapıyor Mu? Uzmanlar Son Noktayı Koydu


Çocuklarımızı Öldürüyor! Birdenbire Geliyor… Beklenmedik Vefata Dikkat! Bu Belirtileri Görmezden Gelmeyin…


Ağız Yaralarını 1 Saat İçinde İyileştiriyor! Ağzınızdaki Aflar İçin konut İmali Çözümler