Urfa’dan sonra Diyarbakır Bağlar’da da patates dağıtımında izdiham yaşandı

Urfa'dan sonra Diyarbakır Bağlar'da da patates dağıtımında izdiham yaşandı

Üreticiden alınıp ihtiyaç sahiplerine dağıtılan patatesler için Diyarbakır’ın Bağlar ilçesinde de izdiham yaşandı.  

Tarım ve Orman Bakanlığı’na bağlı Toprak Mahsulleri Ofisi tarafından çiftçiden alınan patates ve soğanlar dağıtılmaya başlanırken Urfa’nın Eyyübiye ilçesindeki dağıtımda yaşanan izdiham tepkilere neden olmuştu.

Ülke genelinde sokağa çıkma yasağının olduğu bugün benzer görüntülere Diyarbakır’ın Bağlar ilçesinde rastlandı. Vatandaşların pandemiye aldırış etmeden dağıtılan patatesleri alabilmek için verdikleri mücadele izdihama neden oldu.
 

Toprak Mahsulleri Ofisi’nin çiftçiden alıp ihtiyaç sahiplerine dağıtığı patatesler için Eyyübiye’nin ardından Diyarbakır’ın Bağlar ilçesinde de izdiham yaşandı. CHP Bağlar İlçe Başkanı Recep Yavuz, “İyilik böyle yapılıyorsa biz istemiyoruz” dedi.https://t.co/A7qXnZQZwb pic.twitter.com/hbp5jd1kg0

— ANKA Haber Ajansı (@ankahabera) April 18, 2021
Patateslerin dağıtım şekline ve izdiham görüntülerine tepki gösteren CHP Bağlar İlçe Başkanı Recep Yavuz, “Hafta sonu kapalı olmamız nedeniyle ilçe başkanlığımız önünde yoğun bir kalabalık olduğu telefonlarını aldık. İlçe başkanlığımıza geldiğimizde burada mahşeri kalabalığı gördük. Kalabalığın sebebinin dağıtılan patatesler olduğunu öğrendik. Biz 128 milyar dolarımızı ararken meğerse Diyarbakır sokaklarında insanlığımızı kaybetmişiz. Biz, insanlığımız nerede diye soruyoruz. Bari bunun cevabını versinler. Bunu ne Allah kabul eder, ne vicdan kabul eder, ne vatandaş kabul eder. Eğer iyilik böyle yapılıyorsa biz sizin iyiliklerinizi istemiyoruz. Yardım böyle yapılıyorsa biz sizin yardımlarınızı istemiyoruz. Gereken cevabı milletimiz verecektir” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir