Turkcell, ‘T. Life’ı uygulamaya aldı

Turkcell, iç bağlantı çalışmalarını daha genç ve dinamik bir formda tek bir çatı altında sürdürmek, faaliyetlerinin kapsamını genişletmek, eğlenceli ve ilgi cazibeli uygulamalarla iç bağlantı dünyasında çalışanlarını desteklemek için yeni platformu T.Life’ı başlattı. T.Life dünyası kullanıcılara farklı içerikler sunan T.Club, T.Sahne ve T.Studio isimli üç ana kısımdan oluşuyor.

T.Club platformu; “maceraperestler, gezginler, gurmeler ve sanatseverler” isminde dört farklı kısımdan oluşuyor ve kullanıcıların sosyalleşip bir ortaya gelecekleri, birlikte vakit geçirecekleri bir dünya sunuyor. Platform kapsamında Turkcell ofislerinin olduğu her lokasyondaki T.Club gönüllüleri sayesinde Türkiye’nin her yerinde çalışanlar, kendileri için özel hazırlanan etkinliklere daha fazla erişme imkanı bulacak.

T.Sahne ile bağımsız olarak dijital platformlarda yer almak isteyen genç müzisyenlerin ve kümelerin özel performansları Türkiye’nin dijital müzik platformu fizy dayanağıyla milyonlara ulaşabilecek. Ayrıyeten tekrar T.Sahne ile Turkcell lokasyonlarında, dijital platformlarda ses getirmiş ünlülerin küçük akustik müzik konserleri, alanda çalışanlara eğlenceli içerikler sunulacak.

T.Studio ile daima yenilenen içerikler ve podcast’lerle şirketin yararlı ve bilgilendirici işleri kullanıcılara eğlenceli bir lisanla sunulacak. Böylece T.Life dünyasının daima içerik üreten, kendini sürdüren bir yapıya dönüşmesi hedefleniyor.

İÇ İRTİBAT PLATFORMU

Uygulama ve projenin gayelerine değinen Turkcell İnsan Kaynaklarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ali İstek Esmen, “İç irtibat ve patron markası tarafında uzun vakittir hevesle üzerinde çalıştığımız ve iç irtibat dünyamızı tek bir çatı altında bir ortaya getirdiğimiz kapsamlı uygulamamız T.Life’ı hayata geçirdik. T.Life’ın yalnızca altı bine yakın Turkcell’linin değil, Turkcell’den yolu geçmiş, Turkcell’e gönül vermiş ve potansiyel şirket çalışanlarının da bir dünyası olabilmesi kanısıyla yola çıktık. Maksadımız, Turkcell’lilerin içinde yer almaktan gurur duyacağı, tabir yerindeyse potansiyel Turkcell’lilerin de içinde yer almak isteyecekleri ‘cool bir dünya’ sunmak. Zira şu bir gerçek ki yeni yetenek kazanımı, çalışanların bir markayı patron markası olarak tercih etmesi pek çok dinamiğe bağlı olsa da öncelikle bu dinamizmi kendimizin hissetmesi, içeriden dışarıya yayılması kıymetli. Yeni uygulamamız, çalışanlarımızın ortak aklını içeriyor. Yaklaşık bir seneyi aşkın müddettir devam eden strateji geliştirme sürecimizde her işlev ve her kademeden Turkcell’linin fikrini alarak T.Life dünyasını oluşturduk. Halihazırda kullanılan Turkcell Life app’imizi yeni yüzü ve özgün içerikleriyle T. Life olarak tekrar tasarladık” dedi.

Esmen, şirketin yeni patron marka stratejisi için de şöyle konuştu: “İnsan ve gelecek odağımız çerçevesinde Çalışan Kıymet Önermesi (EVP) patron markası stratejimizi de güncelledik. Yeni patron markası mottomuz ‘Yarını Değiştir’ oldu. Üniversite yerleşkelerinde yöneticilerimizle gençlerimizi farklı bir konseptle bir ortaya getirmek istiyoruz.”

Esmen, kelamlarını şöyle noktaladı: “Türkiye’de bir birinci olarak Turkcell’lileri ve yolu Turkcell’den geçmiş herkesi ‘T.Kuşağı’ olarak tanımlamaya başladık, yani T.Kuşağı isminde yeni bir jenerasyon oluşturuyoruz. Artık Turkcell’de yaşı kaç olursa olsun, X, Y, Z diye ayırmadan tek bir jenerasyonuz. Her neslin olduğu üzere ‘T. Kuşağı’nın da personasını belirledik. T.Kuşağı’nı ‘teknolojiyi en uygun formda bilen ve teknolojiye taraf veren; etrafına karşı sorumlu ve hassas olan, elini taşın altına koymaktan çekinmeyen; gittiği her yerde fark edilen dünya vatandaşları’ olarak tanımlıyoruz. Tüm bu özellikler aslında çalışanlarımızın DNA’larında olan özelliklerdi. T.Kuşağı ile bunları artık daha görünür yapmaya başlıyoruz. Üstün teknolojilerimiz ve beşere dokunan tüm faaliyetlerimizle çalışmalarımızı sürdüreceğiz.”

ÇEVREYE DE YARAR SAĞLAYACAK 

Kullanıcılar platformda yer alan ‘Geleceğe Adım At’ adım challenge’ı ile daima birlikte yetiştirecekleri Turkcell Ormanı için harekete geçiyor. Challenge’a katılan her kullanıcı attığı her 30 bin adım karşılığında bir fidan bağışlamış olacak. 30 Ağustos Zafer Bayramı’na kadar sürecek challenge’da maksada ulaşılıp bir Turkcell Ormanı oluşturulması planlanıyor. Bu challenge sonrasında kullanıcılar yeni bir challenge ile hem etrafa katkı sağlamaya hem de sağlıklı bir yaşama adım atmaya devam edecekler.

KAYNAK: İHA