Toyota tek şarjla 1000 km yol giden elektrikli otomobilini satışa sunacağı tarihi açıkladı

Şimdi, uzun süredir hibrit üreticisi olan Toyota, EV’ler için daha da uzun ömürlü şarjlara doğru ilerleyen otomobil üreticileri arasında yer alıyor. Toyota, yeni bir teknoloji duyurusunda “arabaların geleceğini değiştireceğini” iddia ediyor: Japon şirketi gelecekteki arabaların 1.000 km menzile ulaşması planını paylaştı.

Toyota’ya göre, bu hedefe “yeni nesil pillerin ve sonik teknolojinin entegrasyonu” yoluyla ulaşacak ve 2026 yılına kadar 42.000 dolardan başlayan fiyatlarla tam bir EV serisini piyasaya sürmeyi planlıyor. Artı, lüks markası Lexus için de aynı zaman diliminde “yeni nesil” bir EV piyasaya sürecek.

Toyota tek şarjla 1000 km yol giden elektrikli otomobilini satışa sunacağı tarihi açıkladı

Şirket ilk olarak 2016 yılında “geleceğe yönelik alanlara aktif olarak yatırım yapmaya” başladı ve mart ayı itibarıyla Ar-Ge personelinin ve harcamalarının yaklaşık yarısını İleri Geliştirme çalışmasına kaydırdı. Mayıs ayında Toyota, bataryalı EV teknolojisini yenilemek için özel olarak tasarlanmış bir alan olan BEV Factory’yi piyasaya sürdü. Şirket, ilk olarak Tesla tarafından kullanılan, daha büyük araba parçaları oluşturmak için yüksek basınçlı alüminyum döküm makinelerinin kullanımı olan giga dökümü benimsedi. Otomobilin gövdesi sadece üç parça olarak üretilecek.

Toyota‘nın diğer girişimi ise kararları kolaylaştırma ve ittifaklar ve kendi inovasyonu yoluyla daha gelişmiş, daha ucuz yakıt hücreleri sunma umuduyla bu temmuz ayında açmayı planladığı bir organizasyon olan Hidrojen Fabrikası şeklinde gelecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir