Sonuçlar açıklandı: Hangi besinler koronavirüsten koruyor?

Paylaş

İngiliz ABD ortaklığında, 40 bin kişiden toplanan verilerin incelenmesi ile gerçekleştirilen araştırmanın sonuçları açıklandı.

İşte kapsamlı araştırma sonuçlarına göre koronavirüsten koruyan ve virüse davetiye çıkaran besinler…

Paylaş

2019’un son günlerinde hayatımıza giren koronavirüs, 200 milyona yakın insana bulaştı. Virüs nedeniyle dünya genelinde 4 milyonun üzerinde kişi hayatını kaybetti.

Virüs bilim dünyasının da neredeyse tüm mesaisini bu alana çevirmesine neden oldu. Salgın ile ilgili yüzlerce araştırmaya imza atıldı.

Her çalışma ile virüse daha iyi anlıyoruz. O çalışmalara bir yenisi daha eklendi. İngiliz ABD ortaklığında yapılan bilimsel araştırma ile Kovid-19’dan koruyan ve virüse davetiye çıkaran yiyecek ve içecekler belirlendi.

Paylaş

ABD’nin önde gelen eğitim kurumlarından Northwestern Üniversitesi’nde görev alan bilim insanları çalışma kapsamında 40 bin İngilizin verilerini mercek altına aldı.

HER SABAH BİR BARDAK KAHVE...

Paylaş

HER SABAH BİR BARDAK KAHVE…

Sonuçlar, Nutrients dergisinde yayınlandı. İngiliz Daily Mail gazetesinin buradan derlediği habere göre, günde en az bir fincan kahve, Kovid-19’a yakalanma riskini yaklaşık onda bir oranında azaltıyor.

Çalışma bulgularına göre günde sadece bir fincan kahve koronavirüse yakalanma riskini onda bir oranında azaltıyor çünkü bağışıklık sisteminizi ‘turbo şarj ediyor’

Paylaş

Çalışma bulgularına göre günde sadece bir fincan kahve koronavirüse yakalanma riskini onda bir oranında azaltıyor çünkü bağışıklık sisteminizi ‘turbo şarj ediyor’

Paylaş

Aynı habere göre, bu durum kahvenin bağışıklık sistemini güçlendirmesi nedeniyle yaşanıyor. Ancak Kovid-19’a karşı etkili olan tek ürün kahve değil.

Paylaş

Bilim insanları bir öğünü sebzelere ayırmanın da benzer etkiye sahip olduğu sonucuna ulaştıklarının altını çiziyor.

Paylaş

Sucuk sosis gibi işlenmiş etlerden bol miktarda yiyen kişilerde ise hastalanma şansının arttığı gözlendi. Bilim adamları, işlenmiş etlerin virüse davetiye çıkardığına dikkat çekti

Paylaş

Aynı araştırmanın sonuçlarına göre, çay ya da meyvenin covid hastalığı ile direkt bir bağlantısı bulunamadı. Bilim adamları çay içmenin ya da bol bol meyve yemenin herhangi bir pozitif ya da negatif etkisini belirleyemediklerini açıkladı.

covid koronavirüs