SON DAKİKA HABERİ… Mardin’de katliam üzere trafik kazası: 19 meyyit, çok sayıda yaralı

Son dakika haberi!

Gaziantep’te 15 kişinin ömrünü yitirdiği, çok sayıda kişinin yaralandığı kazanın bir gibisi Mardin’de yaşandı. Derik ilçesinde freni arızalanan bir TIR araçlara çarptı. Olay yerinde toplanan kalabalığa diğer bir TIR daha çarptı. Kazalarda çok sayıda kişinin hayatını kaybettiği ve yaralandığı belirtildi.

Kaza, akşam saatlerinde Mardin’in Derik ilçesinde meydana geldi. İlçede akaryakıt istasyonu yakınında freni boşalan TIR, önündeki 2 araca çarptıktan sonra takla attı. Kazazedelere yardım eden vazifeliler ile etrafta toplanan vatandaşlara da geriden gelen öbür bir TIR çarptı.

Can pazarının yaşandığı kazada ortalarında çocukların da bulunduğu çok sayıda kişi hayatını kaybetti.

OLAY YERİNDEN BİRİNCİ GÖRÜNTÜLER

BAKAN KOCA: 16 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, kazada 16 kişinin hayatını kaybettiğini, 8’i ağır 29 kişinin yaralandığını belirtti.

Bakan Koca, toplumsal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Mardin Derik’te bir tırın kalabalığın ortasına girmesi ile meydana gelen kazada hayatını kaybedenlerin sayısı maalesef 19’a yükseldi. 6’sının durumu ağır olmak üzere yaralı sayısı 26’dır. Hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, tedavisi süren hastalarımıza acil şifalar diliyorum.” sözlerini kullandı.

BAKAN BOZDAĞ: İSİMLİ TAHKİKAT BAŞALATILDI

Adalet Bakan Bekir Bozdağ da kazaya ait, Derik Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından isimli tahkikat başlatıldığını duyurdu.

Bakan Bozdağ Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Mardin Derik İlçesinde meydana gelen elim trafik kazasında hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet,ailelerine başsağlığı ve sabır diliyorum. Yaralı vatandaşlarımıza acil şifalar diliyorum. Derik Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından isimli tahkikat başlatılmıştır.” sözlerini kullandı.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’DAN TAZİYE MESAJI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Mardin’deki trafik kazasında hayatını yitirenlere Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifa diledi.

Erdoğan, toplumsal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Gaziantep’in akabinde Mardin’in Derik ilçesinden de maalesef elim bir kaza haberi aldık. Ciğerimizi yakan kazada hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralananlara acil şifalar diliyorum. Bir sefer daha başımız sağ olsun.” tabirlerini kulland

BAKAN SOYLU KAZANIN YAŞANDIĞI BÖLGEYE GİDİYOR

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun Mardin’de yaşanan trafik kazası nedeniyle bölgeye gittiği öğrenildi.

Alınan bilgiye nazaran, Bakan Soylu, Mardin’de yaşanan trafik kazası nedeniyle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla bölgeye hareket etti.