Saadet’ten DEVA’ya ortak liste tepkisi!

14 Mayıs seçimleri yaklaşırken partilerin milletvekili aday listelerini YSK’ya sunmasının ardından tartışmalar hararetlendi. Temel Karamollaoğlu, DEVA Partisi’etepki gösterirken partinin tutumunu tepki gösterdi.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, ortak listeden duyduğu rahatsızlığı dile getirirken DEVA Partisi’ne sert sözlerle yüklendi. Karamollaoğlu ittifak içi ittifak önerisini kabul etmeyen DEVA Partisi’ni eleştirdi: “Öyle bir mantık olabilir yav, Allah aşkına… Onlar kendilerini düşünsünler, yeni kurulmuş bir parti. Doğru dürüst AK Parti’den bile oy alamamış bir parti. Bana bunları söylettirmeyin o zaman 20 yıllık bir partiyi bırakacaksınız, ‘Siz durun, biz girelim diyeceksiniz’ Bunu söylediler doğru ama ben garipsedim”  dedi. 

 ‘ŞİMDİ KENDİ AMBLEMLERİNİN DIŞINDA GİRİYORLAR’

DEVA Partisi adaylarının CHP listesine girmesine de değinen Karamollaoğlu: ‘Böyle bir mantık olur mu? ‘Siz biraz farklısınız?’ belki de öyle düşünüyorlar. Doğru biz faklıyız. Bu yaklaşımdan dalayı olmadı. Şimdi kendi amblemlerinin dışında giriyorlar’ sözlerini kullandı. 

Karamollaoğlu; Kendi önerdiği ittifak içi ittifak önerisiyle çok daha fazla milletvekili çıkarılabileceğini savunarak şu açıklamayı yapı: “İttifak içinde ittifak diye bu 3 partinin bir araya gelip seçime böyle girmleri daha doğru olacağı kanatimdeyim. Eğer biz seçime bundan 5-6 ay kadar önce böyle bir ittifak kurup girebilseydik, en zayif tahmin yüzde 8 civarında oy potansiyeli var”

‘DOĞRU SÖYLEMİYORSUN’ İMASI

Karamoğlluoğlu’na cevap DEVA Partisi sözcüsü ve Genel başkan yardımcısı İdris Şahin’den geldi. Karamoğlluoğlu’na Temal abi diye seslenen Şahin; “Sizin yaşınıza kadronuzdaki çok değerli arkadaşlarımızın da hukukune binaen size doğruları söylemiyorsunuz demeyeceğim. Yakin kendi yaptırdığınız akneti incelemenizi, AK Parti’den kopan oyların birinci tercihinin açık ara DEVA Partisi olduğunu görmenizi tavsiye ederim” ifadesini kullandı.

 

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir