Rusya: Kırım’a akın olursa Ukrayna’yı kıyamet bekliyor

Rusya Güvenlik Kurulu Lider Yardımcısı Dmitriy Medvedev, Ukrayna tarafından Kırım’a bir taarruz olması durumunda karşılık vereceklerini söyleyerek, “Kırım’a hücum olursa Ukrayna’yı kıyamet bekliyor” dedi.

Rusya Güvenlik Kurulu Lider Yardımcısı Dmitriy Medvedev, Ukrayna-Rusya Savaşı ve Rusya’nın batı ile alakalarına dair değerli açıklamalarda bulundu. Medvedev, Ukrayna idaresinin Kırım’ı, Rusya’dan geri almak ve Kırım Köprüsü’ne atak düzenlemek üzere telaffuzlarına yönelik şöyle konuştu:

* Vakit zaman bir ekip açıklamalarla ortaya çıkan birtakım yüceltilmiş kanlı palyaçolar bizi tehdit etmeye çalışıyor. Kırım’a yönelik hücumdan bahsediyorum. Bu türlü bir şey olması durumunda Ukrayna için kıyamet günü gelecek. Çok süratli ve sert bir formda olacak ve saklanmak mümkün olmayacak. Yeniden de bu çeşit açıklamalarla genel durumu kışkırtmaya devam ediyorlar.

“BATI BİZİ KISKANIYOR”

Batılı ülkeler ile yaşadıkları tansiyona de değinen Medvedev kelamlarını şöyle sürdürdü:

* ABD ve kimi Avrupa ülkelerinin gayesi, Rusya’nın gelişimini mümkün olduğunca engellemektir. Birçok taraftan bizi ve yeteneklerimizi kıskanıyorlar. Dünyayı olduğu üzere algılamalıyız. Ülkemiz tüm devletleri mutlu edemez.

* Şad etmeye çalışan devletler, egemenliklerini ya büsbütün ya da kısmen kaybederler. İşte o vakit diğerlerinin uydu devleti olursunuz. Çok uzun müddettir ülkemiz kendine yetiyor ve kimsen uydusu değil.