Posta Gazetesi Haydar Dümen’e sorulan yeni sorular (12 Temmuz…

Paylaş

Neden olamıyorum?

34 yaşındayım, 3 yıllık evli kadınım. Orgazm olamıyorum. Sürtünme yoluyla sevişirken orgazm oluyorum ama ilişkiye girince olmuyor. Nedenini merak ediyorum.

CEVAP

Sevgili okurum, bu kadınların ortak sorunu. Vajinal orgazma geçişi öğreneceksin. Biraz zaman gerekiyor.

Kan gelir mi?

26 yaşında kızım. Ben mastürbasyon yaparken acı ile birlikte 3-4 damla kan gelmişti. Evlendiğimde benden kan gelir mi?

CEVAP

Sevgili yavrum, evlendiğin zaman kan gelebilir de gelmeyebilir de. Dahası bu konuda jinekolojik muayeneden geçsen bile bir oran içinde doktor bile kanın gelip gelemeyeceğini tam bilemez.

Paylaş

10 dakikayı buluyorum

Mastürbasyon sırasında hemen boşalıyorum ama ilişkide bu durum 10 dakikayı buluyor. Sizce hep hayal aleminde mi yaşamalıyım?

CEVAP

Değerli okurum, maşallah sana. Normal süreyi yakalamışsın. Evlendiğin zaman bunun tekniğini daha kavramış biri olarak kendi göğsünü de kabartan bir yapıya sahip olacaksın. Ancak mastürbasyon yaparken erken boşalmayı önlemek için alışkanlık olmasın diye duraklayarak, ara vererek başka şeyler düşünerek uzat.

Başım dönüyor

20 yaşındayım. Penisim 22 santim. İlişkiye girmek istediğim kadınlar rahatsız olduklarını söylüyorlar. Ereksiyon çok uzun sürüyor ve bu sırada başım dönüyor. Ne yapmalıyım?

CEVAP

Değerli okurum, durumu böyle idare edeceksin. Baş dönmesi cinsel organa gelen kanla ilgili olabilir. Büyük penis, kadınlara ağrı verdiğinden ve yumurtalıklara basınç yaptığından cinsel birleşmelerde zorlanırlar. Evlendiğin zaman ve idareli kullanmayı öğrendiğinde sorunlar çözülecek.

Paylaş

Benden kaçtı

21 yaşındayım. Penisimin boyu büyük. Bu yüzden kız arkadaşım benden kaçtı. O günden beri de bana karşı çok soğuk davranıyor. Ne yapmalıyım?

CEVAP

Değerli okurum, sevmeye devam. Bırak kız kaçsın. Korkutup hayatını zehir etme. Üzerine düşüp vicdanını da köreltme. Onun da bir hayatı var. Sen, seni kabul edebilecek biriyle ilişki kur.

Mastürbasyon yapıyor

25 yaşında kadınım. Erkek arkadaşımla ilişkiye girmek istiyorum. Sevişiyoruz o mastürbasyon yapıp lavaboya boşalıyor. Ne yapmalıyım?

CEVAP

Sevgili kızım, geçmiş olsun. Bu köşeden mastürbasyon alışkanlığının zararlarını her seferinde uzun uzun anlatıyorum. Senin koca adam da ne yazık ki ona bağımlı olmuş. Öyle ya, mastürbasyonda naz yok, masraf yok. Bir yerlere girip takılmak, randevu duraklarında çakılmak yok. Ama kadın gözü yaşlı, yatakta adamını bekliyor, gelen yok, giden yok. Güzel kızım, kolay gelsin, biraz uğraş, çalış. Bakalım onu yolundan döndürebilecek misin?

Paylaş

İlişkimiz çok düzensiz

36 yaşındayım, 3 yıllık evliyim ve 1 çocuğum var. Eşimde erken boşalma başladı, ilişkimiz düzensizleşti. Çocuk olduktan sonra birlikteliğimiz kötü gidiyor. Ne yapmam gerekiyor?

CEVAP

Sevgili okurum, konusunda uzman bir doktora gitmelisin. Tedavi edilebiliyor. Bu durumda dert etmemelisin.

Nasıl yakınlaşabilirim?

18 yaşındayım. Bugüne kadar hiçbir kızla yakın ya da uzak ilişkim olmadı. Bir kız buldum diyelim ona nasıl yaklaşabilirim? Geç olmadan bir şeyler yapmazsam öleceğim gibime geliyor. Ne olur bana yardım edin.

CEVAP

Değerli okurum, hay Allah güldürdün beni. Korkma yakışıklı yavrum, ölmeyeceksin. Gözlerin kararır, ağarır ama o sonunda yolunu bulur. Yaşın ne başın ne? Hayatta her şey bir ölçü içinde olmalı. Acele etme, önündeki yıllara iyi hazırlan. Ama zamanı gelince kullanacağın fırsatta bencil davranma.

Paylaş

Hamile mi?

Kız arkadaşımla birlikte olduk, kan geldi. Ama 1 haftadır vajinasının kenarında yaralar oluştu. Bir de adet kanamaları kesildi. Acaba hamile kalmış mıdır?

CEVAP

Değerli okurum, hamile kalmamıştır diye düşünüyorum. Yaralar tahrişten olur. Narin bölgedir. Antibiyotikli pomatlar işe yarayabilir. Ama olan olmuş, zaman geçmiş. Yapılacak bir şey yok. Dert etmeyin.

İlişkiye girsek mi?

Ben 2 ay sonra evleniyorum. İlk geceden çok korkuyorum. İlişkiye girip kan geldikten kaç gün sonra yeniden ilişkiye girilebilir? Duyduğuma göre 2-3 gün girilmemesi gerekiyormuş. Bana bilgi verir misiniz?

CEVAP

Değerli okurum, 1-2 gün ara vermek iyidir. Ama girerseniz ne olur? Hiçbir şey olmaz. Hijyenik koşullarda aynı gece tekrar ilişkiye girebilirsiniz. Ben de bu 2 günlük perhize evet diyorum.

Paylaş

Bozuldu mu?

19 yaşında kızım. İlişkiye girmediğim halde benden kan geldi. Acaba hızlı ve sert bir şekilde oturduğum için mi oldu? Kızlık zarımın bozulmuş olma ihtimali var mı?

CEVAP

Sevgili okurum, belki zedelendi. Şu anda yapılacak hiçbir şey yok. Kendini korur ve kollarsan ileride sorun yaşamazsın. Kesin sonucu bir jinekolojik muayene belli eder. Onun için de bir uzmana gitmeni önermiyorum. Sen şimdilik dik dur, hayata devam et.

BÖYLE SORU YOK!

Paylaş

BÖYLE SORU YOK!

Kilo alsam kısalır mı?

28 yaşındayım. Yeni evlendim, penisim 15 santim. Eşim penisimin büyüklüğü yüzünden ayrılmayı düşünüyor. İdareli kullanmak istiyorum ama bazen olmuyor. İki santim kısalsa işler yoluna girecek. Kilo alsam olur mu?

CEVAP

Okurum, geçmiş olsun. Ama o organ öyledir. Söz dinlemez, “Otur” dersin oturmaz. “Ayağa kalk” diye yalvarsan “Bak önüne lokum gibi yiyecekler koydum” desen de yerinden kıpırdamaz. Olmayacak yerde horon teper de olması gereken yerde sanki ölüm uykusuna yatar. Her iki durumda da sahibine kazık atar. Sen yeni evlisin, daha mutlu günlere koşacaksınız birlikte. İki santim için karın da seni kırmasın. Biraz sen, biraz da o fedakarlık yapsın, orta noktada buluşun ki aşkınız sürsün. Böyle mutlu olunur, penisin boyu ise ileride eşinin ölçülerine tam oturur.

GÜNÜN SORULARI

Paylaş

GÜNÜN SORULARI

Hayal kuruyorum

18 yaşındayım ve erken boşalıyorum. Bunun bir çaresi var mı? Çok sık mastürbasyon yapıyorum, sorun olur mu? Güzel kadın görünce hemen hayaller kuruyorum. Bunun için ne yapmam lazım?

CEVAP

Değerli okurum, mastürbasyonu haftada 2’ye indirmen lazım. Çünkü erken boşalmaya şartlanacaksın. Güzel kadınlardan sana ne? Onların hepsinin sahibi var, yuvaları var, mutlular ki orada yaşıyorlar. Güzel oğlum, kendi bahçene dön, çiçeklere bak. Onlarla oyalan. Hele bir 20 yaşını bulalım, hayat sana bazı kapılar açacak. Aman dikkatli gir ha! Sakın kapı açık diye dalma. Hayatın geri kalan yollarında da sıkıntıda ve yaya kalma.

Paylaş

İlişkiye girmek istiyoruz

18 yaşındayım. Kız arkadaşımla ilişkiye girmek istiyoruz ama ileride zor durumda kalmasını istemiyorum. Sizce ne yapmalıyız?

CEVAP

Değerli okurum, tebrik ediyorum seni. Elbette şu an yaptığın neyse onu yapacaksın oğlum. Bak akıllı bir çocuğa benziyorsun. Kız arkadaşın için “Zor durumda kalmasın” diyorsun. Eğer bu işlere kalkışırsanız kız arkadaşın mutlaka zor durumda kalacak. O pırıl pırıl, ülkeye gelecek vaad eden, bilgiyle donandığında seni çok önemli bir noktalara getirecek beynin şu anda benimki ile aynı frenkasta çalışıyor, sevgilerimle.

GÜNÜN SÖZÜ

Herkesin evreni kendi beyni kadar büyüktür. H.D.

haydar dümen cinsellik soru cevap