Polis direnen öğrencileri ailelerine şikâyet etti

Polis direnen öğrencileri ailelerine şikâyet etti

Haftalardır süren Boğaziçi direnişine destek eylemlerine katılan Sivas Cumhuriyet Üniversitesi öğrencisi Ahmet S.’nin ailesi dün, kendisini polis olarak tanıtan bir kişi tarafından telefonla arandı.

Kendisini İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nden memur Can olarak tanıtan kişinin “Gençlerimizi kaybetmemek için böyle bir çalışma başlattık. Gençlerimizin böyle şeylere katılması bizi üzüyor” dediği öne sürüldü.

BirGün’de yer alan habere göre, Ahmet S., ailesi ve memur Can arasında geçen konuşmayı şöyle anlattı: “Kendisini İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nden memur Can olarak tanıtmış. Aileme, benim Boğaziçi eylemlerine katıldığımı söyleyip nerede yaşadığımı ve çalıştığımı sormuş. Daha sonra aileme şunları söylemiş: ‘Biz gençlerimizi kaybetmemek için çalışma başlattık. Gençlerimizin böyle şeylere katılması bizi üzüyor. Twitter paylaşımları çok siyasi.’ Ama ben Twitter’dan hiç siyasi paylaşım yapmadım. Kapattıktan sonra tekrar aramış ve şunları söylemiş: ‘Gözaltına alındı. Sen bir konuş istersen, memursun sorun olur. Sizin için söylüyorum.’ Avukatımı aradım o da bana çoğu kişiyi bu isimle aradığını belirtti.”

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir