Polis, Boğaziçi’nde öğrencilerin ailelerini taciz etmeye devam ediyor

Aileleri arayan kişiler, öğrenciler hakkında gerçek dışı ifadeler kullanıldı.

Melih Bulu’nun Boğaziçi Üniversitesi’ne kayyum olarak atanmasının ardından başlayan eylemlere katılan çok sayıda gencin ailesi polis olduğunu söyleyen kişiler tarafından arandı. Aileleri arayan kişiler, öğrenciler hakkında gerçek dışı ifadeler kullandı, ailelere çocuklarıyla ilgili gerçek dışı bilgiler verildi.

‘ÇOCUĞUNUZ YASA DIŞI EYLEM YAPIYOR’

Aileleri arayarak “Çocuğunuz Boğaziçi eylemlerine katıldı bilginiz var mı, çocuğunuz illegal örgütlere üye ve yasa dışı eylemler yapıyor” gibi sözler söyleyen kişilerin Boğaziçi eylemlerine katılan öğrenciler hakkında “Dikkat etsin” dediği öğrenildi.

Hüseyin Naval’ın İleri Haber’de yayınlanan haberine göre, Anıl Bayraktar’ın ailesini arayan kişiler “Oğlunuzun psikolojik sorunları var o yüzden ceza almadı” ifadelerini kullandı.

‘ÇOCUĞUNUZ LİSEDE DEĞİL, DAĞDAYDI’ 

Ailesi Muş’ta yaşayan Serhat Bingöl’ün babasını TEM’e çağıran polis, Serhat’ın Ankara’da lise öğrencisi olduğu yıllarda ‘dağda’ olduğunu iddia etti.

Öte yandan Boğaziçi direnişine katıldığı gerekçesiyle bir ayı aşkın süredir ev hapsinde olan Öğrenci Sendikası temsilcilerinden Aslı Altınok’un ailesini de arayan polis, “Bizim psikolojik destek birimimiz var isterseniz yönlendirelim” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir