Pervin Buldan: HDP’yi kapatmak isteyenleri hüsran bekliyor

HDP’yi asla ve asla kapattırmayacak, her alanda HDP’yi savunmaya halkımızla birlikte devam edeceğiz. Şunu da belirteyim ki, onları tam anlamıyla bir hüsran bekliyor.

HDP Kadın Meclisi, Eş Genel Başkan Pervin Buldan başkanlığında Ankara’daki genel merkez binasında toplandı. Toplantı öncesi konuşan HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, “HDP’yi asla ve asla kapattırmayacak, her alanda HDP’yi savunmaya halkımızla birlikte devam edeceğiz. Şunu da belirteyim ki onları tam anlamıyla bir hüsran bekliyor” dedi.

Toplantıda HDP’ye dönük kapatma davası ve yol haritasının ele alınması bekleniyor. Buldan toplantı öncesi Kadın Meclisi üyeleriyle birlikte basının karşısına çıktı.
 

#Buldan: HDP kadının siyaset mücadelesidir, siyaset yapma zeminidir, siyasetteki sözüdür, eylemidir, iradesidir, rengidir. İktidar, HDP’ye kapatma davası açarak kadının siyaset gücüne, kadının siyasi kazanımlarına darbe yapmayı amaçlamaktadır. pic.twitter.com/LlxucW4PjP

— HDP Kadın (@HDPkadin) March 27, 2021
‘ZERRE ŞÜPHEM YOK’ 

Konuşmasına cezaevinde tutuklu bulunan kadınları selamlayarak başlayan Buldan, “Özgür yarınlarda mutlaka buluşacağız. Kadınların mücadelesini, zaferini hep birlikte mutlaka kutlayacağız. İnanın bundan zerre kadar şüphem yoktur” dedi.

‘ZAFERE HER ZAMANKİNDEN DAHA YAKINIZ’ 

Kadınların güçlü bir mücadelenin içerisinde kararlı bir şekilde yer aldığını vurgulayan Buldan, “Tekçi erkek iktidarın faşist karanlığında dahi olsa zafere her zamankinden daha yakınız. Biz kadınlar her sene 8 Mart’ı kutlarız. Fakat her yıl bir öncekinden daha da güçlü, daha da kalabalık, daha cesur bir şekilde doldururuz alanları. İşte bu 8 Mart’ı da her zaman olduğundan çok daha yüksek bir sesle, her zaman olduğundan daha kalabalık, daha kararlı, daha güçlü kutladık. Gittikçe fütursuzlaşan faşizm, baskı ve zor politikalarına karşı yükselen kadın mücadelemiz bu 8 Mart’ta da alanları doldurdu. Coşkumuzla, moralimizle, cesaretimizle gümbür gümbürüz” dedi.

Buldan’ın konuşmasından satır başları şöyle:

‘TEK UMUTLARI HDP’SİZ SİYASET’

Şimdi son kertede HDP’yi kapatarak kadınlara yönelik tekçi erkek darbeyi tamamlamak istiyorlar. Faşist erkek iktidar, 7 Haziran seçimlerinden beri iğne ucu kadar şansı olmadığını çok iyi biliyor ve görüyor. Bu nedenle tek umutlarını Kürtlere, demokratik muhalefete, kadınlara darbe yapmaya bağlamış vaziyetteler! Tek umutları HDP’siz bir siyaset, HDP’siz bir seçimdir.

‘İKTİDAR KENDİ VARLIK, YOKLUK SAVAŞINI YÜRÜTÜYOR’

Bu iktidar kendi varlık ve yokluk savaşını yürütüyor. Herkes çok iyi bilmeli ki onların bu savaşına karşı kadınlar eşitlik ve özgürlük mücadelesini en üst düzeyde yürüttü, yürütüyor ve bundan sonra da yürütecektir. Ve biz kadınlar nasıl ki yaşamı kendi bedenimizden, canımızdan, devasa emeğimizden var ediyorsak; toplumsal eşitliği, toplumsal adaleti, adil eşit bir gelir dağılımını, eşit bütçeyi, eşitlikçi bir anayasayı, barışı ve huzuru da biz kadınlar inşa edeceğiz, var edeceğiz.

‘KADINLARIN BAHARI…’

Ne bu ülkeyi ne hayatımızı ne geleceğimizi hiçbir faşist zihniyetin iştahlı yağmasına terk edeceğiz. Onlar HDP ile kadın mücadelesini kapatmayı planlarken biz kadınlar, HDP ile kadınların demokratik eşitlikçi anayasasını yapacağız, kadınların demokratik yönetimini kuracağız. Kadınların baharını yaşatacağız. Bu faşist erkek iktidarını mutlaka ama mutlaka değiştireceğiz! Buna gücümüz de var, inancımız da var, kararlılık ve cesaretimiz de var.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir