Patatesi yalnızca yemeklerde kullanmayın! İşte patates suyunun cilt için mucize yararları

Eğer bu vakte kadar patatesi yalnızca yemeklerde kullanıyorsanız şahane bir cilt için mucizeyi kaçırıyorsunuz demektir. Halbuki ki patates suyunun lekelerden, yanıklara ve göz altı morluklarına kadar birçok cilt meselesinde güçlü bir tesiri var.

Patates suyu ile lekelere elveda

Patates suyu; cilt lekeleri için doğal bir losyondur. Patates suyunu cilt lekeleriniz için kullanabilir ve lekelerin günden güne azaldığını görebilirsiniz. Bunun için bir patatesi ezerek suyunu çıkarın ve pamukla cildinizin lekeli kısımlarına uygulayın. Cilt lekelerinin en büyük sebeplerinden biri de güneşe maruz kalmaktır. Patates suyu güneş lekeleri hatta güneş yanıkları için de doğal bir tedavi usulüdür. Tekrar birebir sistemi uygulayabilirsiniz.Bebeksi deri için patates suyu

Kulağa garip gelse de patates pürüzsüz dokusunu sizin cildinize de aşılayabilir. Parlak ve yumuşak bir cilt için gün çok patates suyu ile yüzünüze bakım yapabilirsiniz. Patates suyu ile bebeksi bir cilt için bir kesim pamuğa patates suyu koyun ve yüzünüzü sili. Bu uygulama sayesinde cildinizde kırışıklık da oluşması ertelenecektir.

Göz altı morluklarına son

Patatesin göz altı morluklarına uygun geldiğini genelde bilinen bir gerçektir. Uykusuzluk, yorgunluk, gerilim, uzun seyahatler göz altı morluklarına neden olur. Patates suyunu göz altı morlukları için kullanarak bakımınızı doğal yollardan yapabilirsiniz. Bunun için bir pamuk ve patates suyu kâfi olacaktır. Patates suyuna batırılmış pamukları gözlerin altındaki mor kısımlarda bekletin ve göz altı morluklarına sonsuza kadar veda edin.Cilde beyazlık ve aydınlık verir

Asya ülkeleri cilt beyazlığı için nişastanın gücünden yararlanıyor. Patatesin içerisindeki nişasta bu bahiste doğal bir tahlil sağlıyor. Patates suyunu bir pamuğa döküp yüzünüzü silebilir yada yüzünüzü patates suyu ile yıkayabilirsiniz. Böylelikle cilt toksinlerden arınarak parlak bir görünüme kavuşacaktır.

Patates suyu nasıl hazırlanır?

Patates suyu hazırlamak için genelde yemeklik sarı patates yerine kırmızı yahut tatlı patates tercih edilir. Patatesleri yıkadıktan sonra ister kabuklarını soyarak ister kabuklu bırakarak bir müddet sirkeli suda bekletin. Sirkeli suda bekletilen patatesleri tekrar yıkadıktan sonra rendeleyerek yada katı meyve sıkacağında sıkarak bir tülbentten geçirin. Elde edilen patates suyu artık cildinizde kullanılmak üzere hazır.