Öğrenciler Boğaziçi TV’yi kurdu

YouTube ve Twich üzerinden yapılan ilk yayında öğretim üyelerinin rektörlük binasına sırtı dönük vaziyette gerçekleştirdikleri eylemlere yer verildi.

Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) lideri ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eski AKP milletvekili adayı Prof. Dr. Melih Bulu’yu 2 Ocak 2021’de Boğaziçi Üniversitesi rektörlüğüne ataması üzerine başlayan protesto eylemleri devam ediyor.

Öğrenciler ve öğretim üyeleri “Kayyım rektör” diye nitelendirdikleri Bulu’ya dönük istifa çağrılarını yinelerken, öğrenci ve mezunlardan dikkati çekici bir hamle geldi.

Boğaziçi Üniversitesi öğrencileri ve mezunları tarafından kurulan Boğaziçi TV sosyal medya üzerinden yayına başladı.

YouTube ve Twitch üzerinden yayın yapacağı belirtilen televizyon kanalına dair şu açıklama yapıldı: “Boğaziçi TV; öğrenciler ve mezunlar tarafından, gönüllülük ve sorumluluk esaslı, internet yayıncılığını üstlenen bir inisiyatiftir.”

Bu haberler de ilginizi çekebilir:
dBoğaziçi’nde ‘kayyım rektör’ harekete geçti
dTutuklanan Boğaziçili: Annem AKP kadın kolları başkanı, Soylu bizimle nasıl helalleşecek?

REKTÖRLÜK BİNASI ÖNÜNDE SIRTI DÖNÜK EYLEM

Kanalda Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerinin eylemlerine, taleplerine ve akademisyenlerin direnişine yer verilecek. Kanalın ilk yayınında rektörlük binasına sırtlarını dönen öğretim üyelerinin ayakta nöbet tuttukları eyleme yer verildi.

Öğrenciler, polisin ve özel güvenlik görevlilerinin kampuse gazetecileri almaması sebebiyle böyle bir kanal kurma ihtiyacı duyduklarını belirtiyor. Boğaziçi Üniversitesi öğrenci ve öğretim üyelerinin eylemleri başta olmak üzere üniversitedeki diğer çalışmalar canlı yayınla kamuoyuyla paylaşılacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir