Nükhet Duru, göz göre göre katledilen Ayşe Tuba Arslan’ın dilekçesini okudu

Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu tarafından “#ODilekçeninSahibiVar” etiketiyle paylaşılan videoya “Hakkında 23 kez şikayet dilekçesi yazdığı boşandığı erkek tarafından öldürülen Ayşe Tuba Arslan’ın, öldürüldüğünde çantasından çıkan şikayet dilekçesini Nükhet Duru’dan dinleyin” notu düşüldü.
 

Hakkında 23 kez şikayet dilekçesi yazdığı boşandığı erkek tarafından öldürülen Ayşe Tuba Arslan’ın, öldürüldüğünde çantasından çıkan şikayet dilekçesini @NukhetDuru’dan dinleyin.#ODilekçeninSahibiVar pic.twitter.com/p1ezknywKQ

— Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu (@KadinCinayeti) April 18, 2021

“Eskişehir Cumhuriyet Başsavcılığına saygılarımla iletirim;

Tedbir kararınız olmasına rağmen hiçbir şekilde sonuç alamadım. Yalçın Özalpay tekrar fiziksel şiddet gösterdiği için hayatımdan endişe ediyorum. Yalçın Özalpay’dan korkuyorum. Her gün işe gelip giderken beni takip ediyor. Yalnız sokağa çıkaramıyorum, bu nedenden dolayı işe babam getirip götürüyor. Artık namusuma dil uzatıyor. Sokaklarda ‘O…’, ‘K…’ diye bağırıyor. Herkes bize bakıyor ve bütün arkadaşlarımı rahatsız ediyor. Telefonla arayıp kötü kadın diye anlatıyor. Bugüne kadar hiçbir şekilde ona cevap vermedim. Defalarca şikayette bulundum ama hiçbir sonuç almadım. Beni çocuklarımdan uzaklaştırdı, ‘Anneniz kötü kadın’ diye anlattı. Ben evimden çıkmayacaktım, uzaklaştırma kararı olduğu halde zorla eve girdi. Ben evi terk etmek zorunda kaldım. Çünkü fiziki şiddet ve tecavüz ediyordu zorla. Dayanamadım artık, ben evimden çıkmak zorunda kaldım. Benim can güvenliğim hiç yok. Kezzap atmak, öldürmekle tehdit ediyor. Dayanacak gücüm kalmadı. Ve bunun gibi birçok tehditlerde bulunuyor. Bana iftira atıyor. Benim bankada param varmış, ben bir adamla yaşıyormuşum, bana para vermiş, ev almış. Artık çok yoruldum, ne yapacağımı bilmiyorum. 25 yıllık evliliğimde ne kadar altınım param varsa elimden aldı. Herkesin gözünde kötü kadın oldum. Artık bu iftiralara dayanamıyorum. Cumhuriyet Başsavcılığı’na rica ediyorum, bir kadın olarak ben öldükten sonra mı bana yardımcı olacaksınız? Saygılarımla. Tek başıma ayaklarımın üzerinde durmaya çalışıyorum.”

NE OLMUŞTU?

Eskişehir’de Yalçın Özalpay, boşandığı 2 çocuk annesi Ayşe Tuba Arslan’ı satırla saldırarak ağır yaralamıştı. Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde tedavi gören Arslan, 44 gün sonra yaşamını yitirmişti. Ayşe Tuba Arslan’ın, 4 kez koruma kararı aldırdığı Yalçın Özalpay hakkında 23 farklı dilekçe vererek şikayetçi olduğu ortaya çıkmıştı. Yalçın Özalpay, ağıraştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırımıştı.