Müslüm Gürses’in daha evvel yayımlanmamış müziği yayınlandı: Bir Canım Kaldı

Türkiye’de korsan albümü en çok yapılan isimlerden biri olan Müslüm Gürses’in saklanmış ve daha evvel yayınlanmamış müzikleri, “Mahzendeki Şarkılar” albüm serisi kapsamında Elenor Müzik arşivinden yayınlanmaya devam ediyor. Albümün yeni müziği “Bir Canım Kaldı”, tüm dijital platformlar üzerinden dinleyicilerle buluştu.

Anadolu Ajansı’nın aktardığı habere nazaran, Elenor Müzik’in sahibi eski üretimci Harika Candan, “Bir Canım Kaldı” albümü hakkında konuştu. Candan, şu tabirleri kullandı:

“Müslüm Gürses, Elenor Müzik için bir talih, bu türlü büyük bir star ile çalışmak her şirkete nasip olmaz. Elenor ve Müslüm Gürses’in yol arkadaşlığı 40 yıl üzere uzun bir müddet devam etti ve 50 albüm çalıştık. Müslüm Gürses müzik hayatının en kıymetli çıkışlarını Elenor’da yaptı şöhret basamaklarını birlikte tırmandık. Bizim mutabakatlarımız her yıl iki yahut üç albüm yapmak üzere düzenlemişti. Müslüm Baba Türkiye’de en çok korsanı yapılan sanatçı olması nedeniyle kimi albümleri yayınlayamadık. Elenor Müzik’in arşivinde 10 albüm ve 100 eser kaldı. Bunların birinci üçünü ‘Mahzendeki Şarkılar’ serisi olarak piyasaya sunduk. Geriye kalan yedi albümü de önümüzdeki vakitlerde sevenleriyle buluşturacağız” dedi. (HABER MERKEZİ)