Murat Yetkin: 15 Mayıs sabahı Cumhurbaşkanı, Beştepe’de oturmaya mı devam edecek yoksa Çankaya Köşkü’ne dönüş hazırlıklarına mı başlayacak?

Gazeteci, yazar Murat Yetkin, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın açıklamaları üzerinden seçim senaryolarını değerlendirdi. 

Kılıçdaroğlu’nun “Bu iş ilk turda biter” sözlerini hatırlatan Yetkin, “Kılıçdaroğlu başından itibaren kazanma azmine sahipti ama ilk kez bu kadar net konuştu; 14 Mayıs’ta milletvekili seçimiyle birlikte cumhurbaşkanlığı seçiminin de biteceğine ve 15 Mayıs sabahı cumhurbaşkanı olarak uyanacağından emin” dedi. 

Yetkin, “Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın ağzından henüz bu netlikte bir söz çıkmadı ama çıkmasına gerek olmadığını da söylemek mümkün. Onun adına Adalet Bakanı Bekir Bozdağ söyledi örneğin ‘İlk turda alırız’ diye. Son haftalarda onunla yüz yüze konuşan yerli, yabancı konukları karşılarında gergin bir Erdoğan beklerken, tersine son derece rahat ve kendinden emin gördüklerini ifade ediyorlar. Erdoğan 15 Mayıs sabahı Beştepe’den taşınma hazırlıklarına başlayacakmış izlenimi vermiyor” yorumunu yaptı. 

Yetkin, şunları kaydetti:

“Eğer seçilir ve sözlerinde dururlarsa, yani işe yargı bağımsızlığı, ekonomik restorasyon ve idaredeki, bürokrasideki tıkanıklığı aşmakla başlarlarsa Kılıçdaroğlu’nun Erdoğan’dan alacağı enkazı, daha kolay sağlanacak mali kaynak ve doğrudan yatırımlarla aşması da kolaylaşabilir.

15 Mayıs sabahı Cumhurbaşkanı Beştepe’de oturmaya mı devam edecek yoksa Çankaya Köşkü’ne dönüş hazırlıklarına mı başlayacak?”

TIKLAYIN – Kılıçdaroğlu: Vatandaş değişimden yana, seçim birinci turda biter

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir