Konutta kabızlığı dakikalar içinde yok edecek 5 ipucu! İşte kabızlıktan kurtulmanın en kolay yolu

Bağırsaklarınız, bedeninizdeki yabancı unsurları yiyecek halinde aldığınız tek giriş noktasıdır. Sağlıklı bir bağırsak, PCOS, diyabet ve çok daha fazlası üzere kronik ve metabolik hastalıklardan kaçınmak için son derece kıymetlidir.

KABIZLIKTAN KURTULMAK İÇİN DOĞAL KONUT İLAÇLARI

Kabızlık günümüzde tıpkı asitlik üzere yaygın bir sorun haline gelmiştir. Asırlık klasik lif bakımından varlıklı zerzevat ve meyvelerden elde edilen işlenmiş ve yemeye hazır besinlerin artan tüketiminin yanı sıra dehidre edici alkol tüketiminin artmasıyla birlikte, neden büyük bir popülasyon olduğunu gözden kaçırmak sıkıntı; bilhassa genç yetişkinler neredeyse her gün bununla karşı karşıya kalıyor.

Diyetisyenler ve araştırmalar, müshil ve şuruplara güvenmek yerine kabızlıktan kurtulmaya çalışabileceğiniz birtakım süratli mesken ilaçlarını paylaşıyor.

KABIZLIKTAN NASIL KURTULMANIN YOLLARI?

Kuru incir: Azamî müshil tesirini elde etmek için her sabah yalnızca 1 gece ıslatılmış kuru incir çiğneyin. İçinde bulunan çözünür lif, oyunun kurallarını büsbütün değiştirir ve şaşırtan sonuçlar verdiğini göstermiştir.

Fesleğen Tohumları Suyu: 2-3 çay kaşığı Sabja tohumunu suya batırın ve gün boyunca yudumlayın. Sabja tohumlarının kusursuz su tutma kapasitesi vardır, bu da bağırsaklarınızdaki ve dışkılarınızdaki suyu tutmaya yardımcı olur, böylelikle onları yumuşak ve bağırsaklarda hareket etmelerini kolaylaştırır.

Ghee sade yağ: Ghee, bildiğimiz en bağırsak dostu yağlardan biridir. Bu sağlıklı yağlar yalnızca bağırsak astarını güçlendirmeye yardımcı olmakla kalmaz, birebir vakitte daha uygun hareketlilik için bağırsakların peristaltik hareketini güzelleştirmeye de yardımcı olur. Bir bardak suya 1 tatlı kaşığı ghee ekleyip her gece yatmadan evvel içebilirsiniz. Bu uygulama katiyetle sonraki gün tuvaletinizi daha uygun yapmanıza yardımcı olacaktır.

Kuru erik: Güzel bir lif kaynağı olmanın dışında, tıpkı vakitte Sorbitol ismi verilen şeker alkolü içerir. Kuru eriklerin müshil tesirine atfedilen bu sorbitoldür. Her sabah 2 gece ıslatılmış kuru erik yemeyi deneyin. Daha güzel sonuçlar için bunu ıslatılmış kuru inci ile de yapabilirsiniz.

Psyllium Kabuğu: Üstteki tüm seçenekler hala istediğiniz sonuçları vermiyorsa, müshil şurupları almadan evvel isabgol’ü deneyebilirsiniz. Yaklaşık 5 gram isabgol alın, bir bardak suya karıştırın ve günde 1-2 kere için. Dışkılarınızın hacmini artırmaya ve kabızlığı tedavi etmeye yardımcı olan, yüklü olarak içindeki çözünür liftir.

Uzun vadeli bir tahlil elde etmek için öncelikle probleminizin nedenini belirlemeniz gerektiğini anlamanız son derece kıymetlidir. Kabızlık çoğunlukla diyetinizdeki lif ve su eksikliğinden yahut aktivite eksikliğinden kaynaklanır. Bu üç temel bileşeni diyetinize eklemezseniz, hiçbir konut ilacı tesirini göstermez.