Karamollaoğlu’ndan Erdoğan’a: Üç kağıtçılık yapacak adam arıyor

Karamollaoğlu’ndan Erdoğan’a: Üç kağıtçılık yapacak adam arıyor

“Rakamlar doğru çıkmıyor mu, hatayı kendisinde arayıp rakamı düzelteceğine, o rakamı ilan eden adamları değiştiriyorlar. İşin ehlini aramıyor. İşin üç kağıtçılığını yapacak adam arıyor.”

Parti genel merkezinde zoom üzerinden yapılan il başkanları ve il müfettişleri toplantısında konuşan Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Türkiye’nin 1950’den sonraki en gergin dönemini yaşadığını söyledi. Karamollaoğlu, özetle şu değerlendirmelerde bulundu:

‘AKP KALKINIYORMUŞUZ GİBİ GÖSTERİYOR’ 

“Zor bir dönemden geçiyoruz. Yani korona virüsü belası sanki tuz biber gibi oldu yaşadığımız sıkıntılara. Ama esas itibariyle, ülkemizi son 18 yıldır yöneten maalesef AK Parti, ülkemizde görünür bir takım adımların atılmasına, sanki ülkemiz kalkınıyormuş gelişiyormuş gibi gösterilmesine rağmen her geçen gün insanımızın sıkıntıları arttı. Derdi büyüdü.

‘1950’DEN SONRAKİ EN GERGİN DÖNEMİ YAŞIYORUZ’ 

Bir defa sosyal hayatta, son zamanlarda belki Cumhuriyetin kuruluşundan 1950’lerden sonra diyelim tam demokratik hayata geçişten itibaren en gergin dönemi yaşıyoruz. Özellikle geriliyor Türkiye. Ya vatanseversin veya hainsin. Bulunduğun yere bağlı. İktidarda bulunanlar muhalefeti hainlikle suçluyor. Ülke böyle yönetilmez. Böyle davranmak kimseye fayda vermez. Yaptığınız hataların üzerini benzer tavırlarla örtemezsiniz.

‘İKTİDARA GELİRKEN ADALET ARIYORLARDI’ 

İktidara gelirken böyle demiyorlardı. Adalet arıyorlardı. İnsan haklarına riayet edilmesini istiyorlardı. Avrupa Birliği’ni hedef olarak görmeleri, orayı benimsemeleri, güya Avrupa’daki insan haklarına gösterilen ihtimamın memleketimizde de gösterilmesi, oradaki adaletin burada da tecelli etmesiydi. Ama bugün Avrupa’da yaşananların 10’da birini bile burada görmem mümkün değil. ‘Orada verilen kararlara ben uymam’ diyor. Dün o kararlara muhtaçtı kendisi.

‘EKONOMİYİ DÜZELTECEĞİNE, ADAMI DEĞİŞTİRİYOR’ 

Ekonomide kendilerine göre sürekli prensipler değiştiriyorlar, insanlar değiştiriyorlar. Rakamlar doğru çıkmıyor mu, hatayı kendisinde arayıp rakamı düzelteceğine, o rakamı ilan eden adamları değiştiriyorlar. El insaf. TÜİK Başkanı oldu diye bir adam rakamları sizin istediğiniz gibi üretemez ki. ‘Onu üretemiyorsan sen beceriksizsin. Git yerine başka birisi gelsin beni tatmin edecek rakam istiyorum’ diyor. Nasıl yaparsan yap, o benim işim değil senin işin. İşin ehlini aramıyor. İşin üç kağıtçılığını yapacak adam arıyor. Sen memleketi böyle düzeltemezsin ki…”

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir