İslami İlimler Üniversitesi olma yolunda ilerleyen Respect Enstitüsü’nden destek çağrısı

ABD’de faaliyet gösteren Respect (Saygı) Enstitüsü, eğitim alanındaki atılımları ile İslami İlimler Üniversitesi olma yolunda ilerliyor.

Sınırlı kadro ve kısıtlı imkanlarına rağmen önemli işlere imza atan Enstitü, pandemi sürecinde online eğitim ile dünyanın dört bir köşesine ulaşma fırsatı yakaladı.

SEFERBERLİK BAŞLATILDI

2021’e 700’ü aşkın öğrenci ile giren Respect Enstitüsü, burslu öğrenci sayısını artırabilmek için hayırseverlere özel bir program düzenliyor.

“Bir mum da sen yak” ve “Seferberlik zamanı” sloganlarıyla farkındalık oluşturmaya çalışan Enstitü, bugün (18 Nisan) burs, bağış ve tanıtım programlarının ikincisini yapacak.

Programa, gazeteci Kerim Balcı, ilahiyatçı yazar Reşit Haylamaz, Tv programcısı Dr. Figen Es ve Chaplain Öğretim üyesi Doç. Dr. Salih Yücel konuşmacı olarak katılacak.

“BARIŞ VE HUZURUN TEMİNATI BİREYLER YETİŞTİRMEYİ HEDEFLİYOR”

“Azınlık durumda olduğumuz bu hakim kültürün içinde kendi değerlerimizle varolabilmek, evlatlarımıza aktarabildiğimiz öz değerlerimizle istikbale yürüyebilmek, içinde bulunduğumuz topluma ve insanlığa faydalı olabilmek için Respect’i çok daha etkin ve işlevsel hale getirmemiz gerekiyor” diyen Respect Enstitüsü Tanıtım ve Halkla İlişkiler Sorumlusu İmam Beytullah Çolak Çolak, yeryüzünde barış ve huzurun teminatı kanaat önderleri yetiştirmeyi hedeflediklerini dile getirdi.
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir