‘İktidardaki zorbaya dersini kadınlar verecek, sözleşme geri gelecek’

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Türkiye’nin ilk imzacısı olduğu İstanbul Sözleşmesi’nden Cumhurbaşkanı kararnamesiyle çekilmesine ilişkin “Gece yarısı kararnamesiyle 42 milyon kadının hakkı, hukuku onların elinden alınamaz. İktidardaki zorbaya kadınlar dersini verecek, İstanbul Sözleşmesi geri gelecek” dedi.

‘İSTANBUL SÖZLEŞMESİ GERİ GELECEK’ 

Türkiye’nin ilk imzacısı olduğu İstanbul Sözleşmesi’nden Cumhurbaşkanı kararnamesiyle çekilmesine ilişkin açıklamalarda bulunan Kılıçdaroğlu, “Gece yarısı kararnamesiyle 42 milyon kadının hakkı, hukuku onların elinden alınamaz. İktidardaki zorbaya kadınlar dersini verecek, İstanbul Sözleşmesi geri gelecek!” dedi. Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti:

‘HAKKINIZA, HUKUKUNUZA SAHİP ÇIKIN’  

“Bütün kadın kardeşlerime sesleniyorum; haklarınıza sahip çıkınız, hukukunuza sahip çıkınız. Sizin hayatınızı cehenneme döndürenlerin kimler olduğunu iyi öğreniniz. Kız çocuklarınızın hakkına, hukukuna sahip çıkınız.

Ben söz veriyorum. Her zaman her yerde her ortamda bütün kadınların hakkına, hukukuna sahip çıkacağım. Adalet neredeyse orayı arayacağım. Adaletten, sizden, sizin hakkınızdan, hukukunuzdan yana olacağım. Sizin hakkınızı, hukukunuzu her yerde her platformda sonuna kadar savunacağım. Söz veriyorum.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir