Getirilen elbiseyi kabul etmedi: Madem bu şekilde aldınız, bu şekilde ifade vereceğim

Getirilen elbiseyi kabul etmedi: Madem bu şekilde aldınız, bu şekilde ifade vereceğim

Paylaştığı bir tweetten dolayı milletvekilliği düşürülen ve Meclis’te sabah namazı için abdest alırken gözaltına alınan Ömer Faruk Gergerlioğlu, kendisine dışardan getirilen elbiseleri kabul etmedi.

Gergerlioğlu, “Madem bu şekilde aldınız, bu şekilde ifade vereceğim” dedi.

Gergerlioğlu’nun oğlu Salih Gergerlioğlu, Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda, “Babam, gözaltında kendisine dışardan getirilen kıyafetleri giymeyeceğini belirterek durumu protesto ediyor. ‘Madem bu şekilde aldınız, bu şekilde ifade vereceğim’ diyor.” dedi.

Gergerlioğlu’nun gözaltına alınmasına izin verdiğini ifade eden TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Gergerlioğlu’nun gözaltına alınmasının hukuka uygun olduğunu iddia etmişti.

 “Anayasaya göre milletvekilliği kesin hüküm ile sona ermiş ve milletvekili sıfatı taşımayan bir kişinin Meclis’i eylem alanı olarak kullanmaya kalkması kabul edilemez” diyen Şentop, açıklamasına şöyle devam etti: “Tamamen Anayasa ve TBMM İçtüzüğü hükümlerinin gereği olarak yapılan bir işleme karşı TBMM çatısı altında bir eylemin devamına ve Meclis’in terörize edilmeye çalışılmasına müsaade edilmeyeceği bilinmelidir. Hiç kimse, milletimizin temsil makamı olan TBMM’yi hukuk dışı bir propagandanın parçası kılamaz. Bunu yapmaya kalkanlara karşı gereği, hukuk dâhilinde yapılır ve yapılmıştır.”

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir