Gergerlioğlu ‘tarihe nottur’ diyerek pijamalı terlikli fotoğrafını paylaştı

Milletvekilliği düşürülen HDP’li Ömer Faruk Gergerlioğlu, Meclis’ten abdest aldığı sırada gözaltına alındığı sırada pijaması ve terliğiyle götürüldüğü karakoldan fotoğrafını paylaştı. “Tarihe nottur” diyen Gergerlioğlu, “İtibarsızlaştırmaya çalıştılar” dedi.

Milletvekilliği düşürüldükten sonra TBMM’de ‘Adalet Nöbeti’ tutan Ömer Faruk Gergerlioğlu, sabah namazı için lavaboda abdest aldığı sırada yaka paça gözaltına alınarak karakola götürülmüştü. Elbiselerini ve ayakkabılarını giymesine de izin verilmeyen Gergerlioğlu, bu şekilde 3,5 saat bekletildiğini açıkladı.

Sosyal medya hesabından, karakolda pijama ve terlikleriyle bulunduğu halini paylaşan Gergerlioğlu, “TBMM’den karakola böyle terlik, pijamayla getirip 3.5 saat beklettiler!!! İtibarsızlaştırmaya çalıştılar, kendileri kaybetti. Kamu vicdanı sızladı. Zalim, nobran ve zorbalar” ifadelerini kullandı.
 

TBMM’den karakola böyle terlik, pijamayla getirip 3.5 saat beklettiler.!!!

İtibarsızlaştırmaya çalıştılar, kendileri kaybetti.

Kamu vicdanı sızladı. Zalim,nobran ve [email protected] utanmadan bir de iftiralar yağdırıyor, yüzü kızarmıyor!

Tarihe nottur, unutmayın! pic.twitter.com/hA7mAV2q4h

— Ömer Faruk Gergerlioğlu (@gergerliogluof) March 23, 2021
Gergerlioğlu, “Gergerlioğlu’nun gözaltına alınması için polise izin verdim” diyen TBMM Başkanı Mustafa Şentop’a da seslenerek, “@MustafaSentop utanmadan bir de iftiralar yağdırıyor, yüzü kızarmıyor! Tarihe nottur, unutmayın!” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir