Gergerlioğlu: Sanki Gara’da 13 insanı biz öldürmüşüz gibi…

‘KİMSE BİZİ SUSTURAMAZ’ 

Gergerlioğlu, “Sanki bu insanların ölümüne yol açan bizmişiz gibi üzerimize tehditler, soruşturmalarla geldiler. Bu insanlar kurtulabilirdi, bunu söyledim. Neresi yanlış bunun. Kimse bizi susturamaz. En riskli zamanda da olsa doğru bildiğimizi söyleriz” dedi.

‘GÜNAH KEÇİSİ İLAN EDİLDİK’ 

Meclis’te basın toplantısı düzenleyen Gergerlioğlu, “Üzüntümü paylaştım, keşke öldürmeselerdi dedim. Hayatın, barışın yolu açılsaydı keşke dedim ve günah keçisi ilan edildik” dedi. Gergerlioğlu şöyle devam etti:

‘BU İNSANLAR ÖLMEYEBİLİRDİ’ 

“Sanki bu insanların ölümüne yol açan bizmişiz gibi üzerimize tehditler, soruşturmalarla geldiler. Neden? Herkesin bir iki gün sonra kabul ettiği bir şeyi söyledim. Ortada başarısızlık var. Bu insanlar ölmeyebilirdi. Bu insanlar kurtulabilirdi, bunu söyledim. Neresi yanlış bunun. Niye benim üzerime geliyorsunuz? Bu kaçırılan askerlerin yakınları bana daha öncesinde başvurmuştu. Bu konuya bir çözüm bulun diye başvurmuşlardı ve elimizden geleni yapmıştık. Meclis’ten çağrılar yapmıştım bu insanların hayatını kurtarmak için ama olmadı.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir