Gergerlioğlu bu kez cezaevinden sordu: Yusuf Bilge Tunç ve Hüseyin Galip Küçüközyiğit nerede?

HDP’li Ömer Faruk Gergerlioğlu, milletvekilliği düşürülüp cezaevine konulduktan sonra da vekilliği sırasında defalarca gündeme getirdiği kayıp KHK’lı vakalarını sormaya devam ediyor.

Gergerlioğlu’nun sosyal medya hesabından yapılan paylaşımlarda kendilerinden aylardır haber alınamayan Yusuf Bilge Tunç ve Hüseyin Galip Küçüközyiğit bir kez daha gündeme getirildi.

Gergerlioğlu, “Yusuf Bilge Tunç nerede? 20 aydır haber alınamayan, kaçırıldığı düşünülen bu kişi hakkında iktidar neden açıklama yapmıyor? Dünya bu insan hakları skandalını görsün artık” ifadelerini kullandı.

Bir diğer mesajında ise Gergerlioğlu, “Hüseyin Galip Küçüközyiğit, göz göre göre kaçırıldı. Kaçıranları biliyoruz da kaçırılan nerede? Soranları zindana atmakla bu iş örtülmez” dedi.

Gergerlioğlu, bir diğer mesajında ise “Cumhur/Zulüm ittifakı, her konuda suç ortağıdır. Bu ittifak, çıkarları için tüm ideallerini ayaklar altına alan bir suç ortaklığıdır” yorumunda bulundu.

Gergerlioğlu’nun cezaevinden akıbetini sorduğu Yusuf Bilge Tunç’tan 20 aydır haber alınamıyor. Tunç, Ankara’da ortadan kaybolmuş, ailesinin ve milletvekillerinin ısrarlı taleplerine rağmen hakkındaki soruşturma da ilerleme kaydedilmeyerek ‘kayıp’ olarak kalmıştı.

Eski Başbakanlık Raportörü Hüseyin Galip Küçüközyiğit ise yaklaşık dört ay önce Ankara’da kayboldu ve o günden beri kendisinden haber alınamıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir