Gardiyanla diyalog: ‘Babam ağırlaştırılmış müebbet almadı ki’ diyorum; ‘E niye hücrede?’ diyor

Nalan Dilara Uğur, babasının normalde ayda 3 olan görüş hakkının müebbet hapis cezası alanlarda olduğu gibi 2 olarak kullandırıldığını, ayrıca müebbet alanların havalandırmaya 2 kişi olarak 2 saat çıkabildiklerini, ancak babasının hem tek başına hem de 1 saat çıkarıldığını kaydetti. Uğur, cezaevinde geçirdiği 4,5 yılın büyük bir kısmında tek kişilik hücrede kaldı.

AYDA 3 YERİNE 2 GÖRÜŞ

Nalan Dilara Uğur, Twitter hesabındaki paylaşımında babasına uygulanan şartları anlattı.

Uğur, “Bizim görüşlerimiz ayda 2 görünüyor hala. Bugün cezaevinde memura sordum ‘ayda 3 olmamış mıydı’ diye. ‘Ağırlaştırılmış müebbet alanlar hala 2’ diyor. ‘Babam ağırlaştırılmış müebbet almadı ki’ diyorum. ‘E niye hücrede?’ diyor. AHAHAHAHAHAHA onu biz de 4.5 senedir bilmiyoruz” ifadelerini kullandı.
 

bizim görüşlerimiz ayda 2 görünüyor hala. bugün cezaevinde memura sordum ayda 3 olmamış mıydı diye “ağırlaştırılmış müebbet alanlar hala 2” diyor babam ağırlaştırılmış müebbet almadı ki diyorum “e niye hücrede” diyor AHAHAHAHAHAHA onu biz de 4.5 senedir bilmiyoruz

— Nalan Dilara Uğur (@nalandilora) March 11, 2021  
AVLUDA DA TECRİT

Babasına uygulanan avluya çıkma kısıtlamasını da gündeme getiren Nalan Dilara Uur, “Ağırlaştırılmış müebbet alanlar en azından avluya 2 kişi çıkıp 2 saat duruyor. Babam hem avluya tek çıkıyor hem de 1 saat duruyor. 25 yıl ülkesine hizmet eden Yargıtay üyesi, ağırlaştırılmış müebbet mahkumlarından daha ağır şartlarda tutuluyor. Vurulduk ey halkım unutma bizi” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir