Evdeki 3 kişi, 12 dakika boyunca yanına inmemiş

23 yaşındaki Sedefnur Çağlar, 8 Ocak’ta polis memuru sevgilisi ile misafirliğe gittiği evin balkonundan düşerek ağır yaralanmıştı. Çağlar’ın yoğun bakımdaki tedavisi sürerken, erkek arkadaşı polis memuru Ahmet Ata tutuklanarak cezaevine gönderildi. Evdeki diğer iki kişi ise ifadelerinin ardından serbest bırakıldı.

‘Şüpheli düşme’ olarak başlatılan soruşturma ise ‘Kasten öldürmeye teşebbüs’ suçlamasına dönüştü. Hürriyet Gazetesi Yazarı Musa Kesler, o soruşturmanın yeni detaylarını kaleme aldı.

Kanından alınan numunelerde uyuşturucuya rastlanan Ahmet Ata’nın iddiasına göre
Sedefnur, aldatıldığını öğrendiği için tartışma başlatmıştı. Dakikalarca süren tartışmanın ardından da kendini balkondan aşağı bıraktı. Evdeki diğer iki kişi ise olayın ardından sese uyandıklarını söyledi.

Olay yeri tespitlerine göre sedefnur düştükten sonra 12 dakika kadar düştüğü yerde bekledi. O süre içinde ne Ahmet Ata ne evdeki diğer iki kişi ne de başka biri yanına gitti.

Olayın ardından tanık olarak ifade veren Ahmet Ata’nın kardeşi, Sedefnur Çağlar’ın bir günlüğü olduğunu ve “Ben ölürsem bu günlüğü aileme ver” diyerek onu yakın arkadaşına teslim ettiğini söyledi. Polis şimdi o günlüğü arıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.