Ev hapsini kendisi sonlandırdı

Ev hapsini kendisi sonlandırdı

Çubuk, “Bu ev hapisleri biz kadınları tekrar evlere gönderen, patriyarkanın kölelik zincirine eklenen bir tutsaklık biçimi. ‘Ev hapsinde değil feminist isyandayım’ diyorum ve hapsimi kendim sonlandırıyorum” dedi.Birleşik Mücadele Güçleri’nin 4 Şubat’ta Kadıköy’de yapmak istediği deklarasyon eylemine yönelik polis müdahalesinde gözaltına alınan Devrimci Parti Genel Başkan Yardımcısı Burcugül Çubuk, ‘konutu terk etmeme’ adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştı.

‘EV HAPSİNDE DEĞİL, FEMİNİST İSYANDAYIM’ 

8 Şubat’tan bu yana ev hapsinde bulunan Çubuk, ev hapsini kendisi sonlandırdı. Evinden dışarı çıkan Çubuk yaptığı açıklamada şöyle dedi: “Ocak ayından bu yana ev hapsinde alınan onlarca insandan biriyim. En son dün Kadıköy’deki Büyük Kadın Buluşması’nda Yıldız ve Güneş ev hapsine alındı.

‘EVLERİ DEĞİL, DÜNYAYI İSTİYORUZ’ 

Bu ev hapisleri biz kadınları tekrar evlere gönderen, patriyarkanın kölelik zincirine halka olarak eklenen bir tutsaklık biçimi. Bugün ‘ev hapsinde değil feminist isyandayım’ diyorum ve ev hapsimi kendim sonlandırıyorum. Patriyarkal kapitalizmi ait olduğu yere göndereceğiz, biz kazanacağız.

8 Mart’ta ‘evleri değil dünyayı istiyoruz’ sloganını yıllarca atmanın sorumluluğuyla ev hapsini kendi iradem ile sonlandırıyorum. Feminist isyandayım.”

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir