Esnaf Odaları: ‘Açız cumhurbaşkanım, artık bıçak kemiğe dayandı’

Esnaf Odaları: ‘Açız cumhurbaşkanım, artık bıçak kemiğe dayandı’

Salgın nedeniyle kapatıldıkları için yaklaşık 1 yıldır iş yapamayan kahvehane esnafı Cumhurbaşkanı Erdoğan’a çağrıda bulundu. Ankara Kahveciler ve Esnaf Odası Başkanı İsa Güven, ANKA Haber Ajansı’na yaptığı açıklamada “Nasıl bir hikmetse sadece Covid-19 salgını kahvehanelerden bulaşıyor. Sayın Cumhurbaşkanım bu bilim kurulu üyeleri bir yıl maaş almasalar, size böyle kararlar getirirler miydi? Biz açız Sayın Cumhurbaşkanım, bize yardımcı olun, evimize ekmek parası götürüyoruz. Yeter artık, bıçak kemiğe dayandı” dedi.

‘NEDEN BİZİM GÖRÜŞÜMÜZ ALINMIYOR?’

Bir yılın ardından kahvehanelerin açıldığını, ancak oyun oynamanın halen yasak olduğunu söyleyen Güven, Erdoğan’ın kahvehanelerdeki oyun konusunda yanlış bilgilendirildiğini dile getirdi. Kahvehaneler açılırken kendilerinin de görüşünün alınması gerektiğini, ancak bunun yapılmadığını kaydeden Güven, Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu’na da tepki gösterdi. Güven, Erdoğan’a şöyle seslendi:

1 YILIDIR KAPALI OLAN KAHVECİ ESNAFI…

“Sabah 7, akşam 7 yüzde 50 kapasite ile kahvehanelerimiz açıldı. Ne yazık ki buradan tüm bilim kurulunu üyelerine sesleniyorum, bir yıldır bizimle istişare yapmadılar. Tavsiye kararıyla sayın cumhurbaşkanımıza götürdüler. Sayın cumhurbaşkanımız da bizim kahvehanelerimizi kapattı. Bir yıl kapalı olan kahveci esnafı yüzde 50 kapasite ile nasıl çalışır. Neden bizim görüşümüz alınmıyor? Vatandaş mutluydu, iki gün sonra bir genelge geliyor kahvehanelerde tavla, okey oyunları yasak. Bugün kahvehaneye gelen insanlar oyun oynamadıktan sonra bir anlamı olmaz. Oyun olmadıktan sonra kahvehaneleri açmanın bir anlamı yok.”

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir