Erdoğan, bu kez yazar Mine Söğüt’ü hedef aldı: Ruh hastalığı, ahlaksızlık

Erdoğan, bu kez yazar Mine Söğüt’ü hedef aldı: Ruh hastalığı, ahlaksızlık

Cumhurbaşkanı Erdoğan, partisinin Kadın Kolları 6. Olağan Kongresi’nde yaptığı konuşmada yazar Mine Söğüt’ün yazısını hedef alarak, “Kız çocuklarını bir an önce baba evlerini terk etmeye çağıranlar olduğunu duyuyoruz” dedi.

Erdoğan, Söğüt’ün yazısına ilişkin, “Kız çocuklarını bir an önce baba evlerini, ailelerini terk etmeye çağıranlar olduğunu biliyoruz. Sokaklara dökülün diyorlar, bu ne anlayıştır. Böyle ahlaksızlık olur mu? Bu bir ruh hastalığının işaretidir. Türkiye kadına şiddet sorununu çözer, ülkemiz için asıl tehdit bu hastalıklı zihniyettir” diye konuştu.

MİNE SÖĞÜT’ÜN YAZISI

Yazar Mine Söğüt, Cumhuriyet’teki “Baba evini derhal terk edin kızlar” başlıklı yazısında, “Her baba evi öyle sanıldığı kadar güvenli değildir. Aksine çoğu baba evi tehlikenin merkezidir. Ve bazen sokaklar o baba evinden çok daha güvenlidir. O yüzden, o despot, o dayakçı, o adaletsiz, o ikiyüzlü, o sinsi, o hesapçı, o güvenilmez babaların evinden erkenden çıkın gidin kızlar. Hısım akraba ne derse desin, elâlem ne düşünürse düşünsün, hiç kafaya takmayın. Geleneklerin, inançların, korkuların pabucunu dama atın. Geçmişin hatalarını genetik bir günah gibi siz de anneleriniz gibi boynunuzda taşımayın. Sizden beklenen her şeyi yapmayın ve sizden beklenmeyen bazı şeyler yapın” ifadelerini kullanmıştı.

Erdoğan’ın açıklamalarının devamında, “Şimdi Meclis’te yeni bir komisyon oluşturuyoruz. Kadınların şiddete maruz bırakılmasına müsaade edemeyiz” dedi.

“BUGÜN KADININ ADI VARSA AK PARTİ SAYESİNDEDİR”

Erdoğan, “Kadın kollarımız, birikimiyle kadın siyasetçi yetişiren bir okul haline gelmiştir. Kongrelerimizdeki görüntüler umudumuzu ve azmimizi güçlendirdi. Her alanda kadının adı ve imzası varsa AK Parti’nin ve sizlerin gayretleri sayesindedir. İnşa ettiğimiz tüm eserlerimizi kadınlarımızla birlikte gerçekleştirdik. Bugün her alanda kadının adı varsa AK Parti sayesindedir” diye konuştu.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir