Dursun Özbek: Icardi transferine kulp bulmaya çalışıyorlar

Galatasaray Lideri Dursun Özbek Eylül ayı Divan Heyeti Toplantısı’nda açıklamalarda bulundu. Transfer mevzularına açıklık getiren Özbek geçen dönemden daha az harcama yaptıklarını belirtti. Özbek ayrıyeten Icardi’nin fiyatıyla alakalı yapılan spekülasyonlara da açıklık getirdi.

Galatasaray Lideri Dursun Özbek, Icardi’nin maaşıyla alakalı yapılan spekülasyonlara karşılık verdi. Eylül ayı Divan Şurası Toplantısı’nda bir çok bahis hakkında görüş bildiren Özbek “Icardi’nin transferine kulp takmaya çalışıyorlar. PSG ile yaptığımız muahede gereği oyuncuya 750 bin Euro ödeyeceğiz” halinde konuştu

İşte Galatasaray Lideri Dursun Özbek’in açıklamalarından satır başları…

’26 MİLYON EURO HARCADIK’

“Futbol branşı, Galatasaray’ın en büyük hasreti. Geçtiğimiz sezonki berbat periyodu unutturmak için bu dönem muvaffakiyete odaklandık. 13 oyuncuyu takımımıza kattık ve dünya çapında ses getiren transferlerdi bunlar. Geçen dönem yaz transfer devrinde 28 milyon Euro harcanmıştı. Bu devir 26 milyon Euro harcandı. U21 transferlerimizi çıkarırsak, yalnızca 5.5 milyon Euro’ya bu kadrosu kurduk. Transferde Galatasaray’ın kuruşunun bile hesabını yaptık.”

‘O VAKİT YAPTIĞIMIZ İŞ YANLIŞTI’

“Çok pahalı futbolcumuz Icardi’nin transferine kulp takmaya çalışıyorlar. PSG ile yaptığımız mutabakat gereği oyuncuya 750 bin Euro ödeyeceğiz. Şayet 20 gol atarsa 75 bin Euro daha ödeme olacak. Geçmişte benim dönemim de dahil galibiyet primleri 15-20 bin Euro civarındaydı. Özeleştiri de yapıyorum, o vakit yaptığımız iş yanlıştı. Ben daha evvelki dönemimden dersler aldım.”

‘SADECE MERTENS’E İMZA PARASI VERDİK’

“Sadece bir Dries Mertens’e imza parası ödedik. Onun da bonservisi elindeydi. 1.2 milyon Euro civarında bir imza parası ödedik. Bunun haricinde hiçbir futbolcuya imza parası ödemedik. Tüm mutabakatlarımız hukuk kuralları dahilindedir.”

‘MAALESEF SATIŞLARIMIZ BİTMİŞTİR’

“Her maçımızı kapalı gişe oynuyoruz. Daha evvel teklif ettiğimiz, kombine almayan bireyler şu an çok üzgünler! Bana gelen kombine talebi inanılmaz ama maalesef satışlarımız bitmiştir! Daha bu sabah Loca için bir arkadaş geldi. Kusura bakmayın, bitti…”