Dolar yükseldi, Ayasofya imamı Boynukalın Bakara Suresi paylaştı: “Korku ve açlıkla…”

Türk Lirası’nın Dolar kuru karşısında değer kaybetmesi üzerine Ayasofya Camii ‘baş imam’ı Mehmet Boynukalın Bakara Suresi’nden ayetler paylaştı.

İstanbul Sözleşmesi başta olmak üzere son günlerde güncel konulardaki Twitter paylaşımlarıyla sık sık gündeme gelen Boynukalın, “Dış güçler”e işaret etti.

BOYNUKALIN DA BAKARA SURESİ PAYLAŞTI: “BİRAZ SORKU VE AÇLIKLA…”

Bakara Suresi’nden “korku ve açlıkla sınanma”yı, sabırlı olmayı tavsiye eden ayetler paylaşan Boynukalın, şöyle yazdı: “Andolsun ki sizi biraz korku ve açlıkla; mallardan, canlardan ve ürünlerden eksiltmekle sınayacağız. Sabredenleri müjdele! Onlar, başlarına bir musibet geldiğinde, “Doğrusu biz Allah’a aidiz ve kuşkusuz O’na döneceğiz” derler. İşte rablerinin lutufları ve rahmeti bunlar içindir ve işte doğru yola ulaşmış olanlar da bunlardır.” (Bakara suresi 155-157).”

İlgili ayetlerin geçtiğimiz haftalarda Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından hazırlanan Cuma hutbesinin de dayanağını oluşturduğu görüldü.

“SABIRLA MÜCADELEYE DEVAM”

Boynukalın, “Bundan yüz yıl önce olduğu gibi istiklal mücadelesi veriyoruz yedi düvele karşı. Terörle, ekonomik savaşla vs. üzerimize geliniyor. Bize düşen sabırla mücadeleye devam etmektir. Allah millete, devlete zeval vermesin. Yolunda olanlara Rabbimiz yardım edecektir” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir