Dev Yatırım Şirketi, Bu Altcoin İçin Başvurusunu Geri Çekiyor!

Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) ile tanınan yatırım şirketi Grayscale Investments’ten bir altcoin için duyuru geldi. Şirket, Cuma günü yaptığı açıklamada SEC’in Filecoin’in (FIL-USD) bir kripto para biriminden ziyade bir menkul kıymet olduğunu savunmaya devam etmesi nedeniyle Grayscale Filecoin Trust (FILG) için kayıt beyanının geri çekilmesi talebiyle ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na başvurduğunu belirtti. İşte detaylar…

Grayscale, bu altcoin trust’ından vazgeçiyor

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi Pazartesi günü SEC, Binance’e karşı bir dava açtı. Bu başvuruda, düzenleyicinin menkul kıymet olarak gördüğü varlıklar olarak Filecoin (FIL) de dahil olmak üzere bir dizi alt coini özellikle adlandırmıştı. Grayscale, OTCQB’nin Alternatif Raporlama Standartlarına göre tröst için raporlar sunmaya devam etmeyi planladığını söyledi. Şirket ilk olarak 14 Nisan 2023 tarihinde Grayscale Filecoin Trust (FILG) için kayıt beyanında bulundu. Grayscale, 16 Mayıs’ta SEC personelinden tröstün kayıt beyanını geri çekmesini talep eden bir yorum mektubu aldığını söyledi.

Bu yorumda SEC personeli, tröstün dayanak varlığı olan Filecoin’in (FIL) federal menkul kıymetler yasası kapsamında bir menkul kıymet tanımını karşıladığı görüşünü belirtti. Bu haftanın başlarında Grayscale, Howey metriğinin bir analizini sunarak SEC personeline Grayscale’in FIL’in bir menkul kıymet olmadığı yönündeki pozisyonunun yasal dayanağını açıklayan bir yanıt verdi. SEC’in federal bölge mahkemesindeki bazı başvurularda FIL’i bir menkul kıymet olarak adlandırmasının ardından SEC personeli, Grayscale’in FILG’in tescil beyanının geri çekilmesi talebini yineledi. Geri çekme talebinde Grayscale, Filecoin’in (FIL) bir menkul kıymet olmadığına inanmaya devam ettiğini söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx