Çiçek ve pasta ile sıhhat çalışanlarından özür diledi

Karabük’ün Safranbolu ilçesinde, Safranbolu Devlet Hastanesi kimi hasta ve sıhhat çalışanlarını darbettiği gerekçesiyle açığa alınan uzman çavuş Serkan Balcı, çiçek ve pasta alarak ziyarette bulunduğu sıhhat çalışanlarından özür diledi.

Safranbolu Devlet Hastanesinin acil servisinde 11 Haziran’da meydana gelen olayda, elinin kesilmesi nedeniyle hastaneye tedavisi için gelen Serkan Balcı, kendisine laf atan bir hasta yakınını darbetti, bu sırada ortaya giren sıhhat çalışanları da yaşanan arbedede etkilendi.

ÖZÜR İÇİN ÇİÇEK VE PASTA ALDI

Soruşturma kapsamında açığa alınan Serkan Balcı, bugün sıhhat çalışanlarından özür dilemek için çiçek ve pasta alarak hastaneye geldi. Pastanın üzerinde, “Türkiye Cumhuriyeti Devletinde çalışan bütün hekimlerden özür diliyorum” notu yazarken, Serkan Balcı sıhhat çalışanları ismine hastane başhekimini ziyaret etti.

“DOKTORLARA UZANAN ELLER KIRILSIN”

Başhekimi ziyaretinin akabinde konuşan Serkan Balcı, “Kesinlikle ben tabiplere elimi uzatmadım. Tabiplere uzanan eller kırılsın. Her vakit bunu söylemişimdir. Ben asayiş adamıyım. Kamu malına, devlete ziyan verecek herkesi önlemekle mecburuz biz. O gün burada şanssız bir olay yaşandı. Bugün buraya gelme hedefimiz başhekime tatlımı ve çiçeğimi ikram edip özür dilemek. Türkiye Cumhuriyeti Devletinde çalışan tüm tabiplerden, üst mertebeden en alt mertebeye kadar hepsinden özür diliyorum. Hepsinin ellerinden öpüyorum, tabipler olmasa biz olmayız” dedi. DHA