CHP’li Kılınç: Erdoğan’ın seçim kampanyasına bağış yapan FETÖ’cülerin dosyası kapatıldı

CHP İstanbul Milletvekili Yüksel Mansur Kılınç, 2018 Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Erdoğan’ın kampanyasına FETÖ’cülerin bağış yaptığını ve soruşturma dosyalarının kapatıldığını söyledi.

CHP’li Kılınç: Erdoğan’ın seçim kampanyasına bağış yapan FETÖ’cülerin dosyası kapatıldı

Cumhuriyet Halk partisi (CHP) İstanbul Milletvekili Yüksel Mansur Kılınç, 2018 Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Recep Tayyip Erdoğan’ın kampanyasına FETÖ’cülerin bağış yaptığını ve soruşturma dosyalarının kapatıldığını iddia etti.

Kılınç, “FETÖ soruşturmalarında adı geçenleri seçim kampanyalarınıza bağış yapmaları karşılığında, FETÖ’cülükten aklayan tutumunuzla güvenliği sağlayamazsınız” dedi.

ANKA’nın aktardığına göre, Kılınç, TBMM Genel Kurulu’nda Milli İstihbarat Teşkilatı, Milli Güvenlik Kurulu Genel Sekreterliği ve Savunma Sanayii Başkanlığı bütçeleri ile ilgili söz aldı.

Genel Kurul’daki Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’a seslenen Kılınç, 2018’de yapılan Cumhurbaşkanlığı seçimi sırasında bazı FETÖ’cülerin Erdoğan için açılan hesaba bağış yaptığını söyleyerek, “FETÖ soruşturmalarında adı geçenleri seçim kampanyalarınıza bağış yapmaları karşılığında, FETÖ’cülükten aklayan tutumunuzla güvenliği sağlayamazsınız” dedi.

chp-li-kilinc-erdogan-in-secim-kampanyasina-bagis-yapan-feto-culerin-dosyasi-kapatildi-817165-1.
CHP İstanbul Milletvekili Yüksel Mansur Kılınç

SARAY’A ‘PARTİLİ MİT’ TEPKİSİ

Kılınç, şunları söyledi:

“Yıldız İstihbarat Teşkilatı’na özenerek, ‘partili MİT’ görüntüsü vererek, MİT’in dış ülkelerdeki faaliyetlerini miting meydanlarına malzeme yaparak, hak arama mücadelesi veren emekçilerin eylemlerini güvenlik sorunu haline getirerek güvenliği sağlayamazsınız.”

Kılınç, “muhalefet liderini, tehdit eden bir adli suçlunun isminin, MİT ile yan yana getirilmesine izin verildiğine” dikkat çekerek, “Yasal olmayan telefon dinlemelerini engellemek yerine telefonlarının dinlendiğini açıklayan muhalefet liderine cevap olarak ‘savcılığa şikâyet edin’ gibi ciddiyetsiz bir tavır ile güvenliği sağlayamazsınız” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir