CHP’li Kaftancıoğlu, AKP İstanbul İl Başkanı Kabaktepe’nin kahve davetini kabul etti

Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) İstanbul İl Kongresi’nde il başkanlığına getirilen Osman Nuri Kabaktepe, Clubhouse canlı yayında gençlerle sohbet etti. Kabaktepe, konuşma sırasında 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimi’nde İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ni Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) adayı Ekrem İmamoğlu’nun kazanması dair görüşlerini paylaştı.

İstanbul’da bir seçim kaybettiklerini, ancak İstanbul’u kaybetmediklerini belirten Kabaktepe, “Bu CHP’nin ya da Ekrem İmamoğlu’nun kazandığı bir seçim değil. Bir takım eksikliklerimiz var ve onları toparlayıp gidereceğiz. İstanbul’un sosyolojisi de seçmeni de Ak Parti’nin yanında. Bunu 2023 ve 2024 seçimlerinde gösterecek.” şeklinde konuştu.

AKP İL BAŞKANI KABAKTEP’DEN KAHVE DAVETİ

Kabaktepe’ye, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun katıldığı bir yayında kendisini ziyaret edeceğine dair sözleri hatırlatıldı. Bundan memnuniyet duyacağını ifade eden Kabaktepe, “İki hemşehri olarak her zaman görüşebiliriz. Buyursun gelsin, memnun olurum. Konuşmamız İstanbul’a güç katar. Hemşehrimi ağırlamak, güzel bir kahve içmek istiyorum.” dedi.

KAFTANCIOĞLU DAVETİ KABUL ETTİ: KENDİSİNİ KUTLAYACAĞIM

Cumhuriyet gazetesinde yer alan habere göre Kaftancıoğlu, davetle ilgili, “3 yıldır arzu ettiğim bir şeydi siyasi parti il başkanlarının yan yana gelebilmesi. Kıymetli bir davet. Önümüzdeki günlerde iletişime geçerek hemşerimin kahve davetine icabet edecek ve görevinden ötürü kendisini kutlayacağım.” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir