Berna Gözbaşı: “Kupanın bizim olmasını çok istiyoruz”

Kayserispor Kulübü Lideri Berna Gözbaşı, Nuh Naci Yazgan Üniversitesi Bahar Şenlikleri kapsamında, Mühendislik Fakültesi Konferans Salonu’nda öğrencilerle bir ortaya geldi.

Kayserispor’un son 3 yılda geçirdiği badireleri anlatan Gözbaşı, birçok zorluğun üstesinden gelerek grubu Türkiye Kupası’nda final oynayan bir grup haline getirdiklerini belirtti.

İnanmış bir grupla yola devam ettiklerini vurgulayan Gözbaşı, “Futbol alanda oynanıyor. Yarı finalin birinci maçında 1-0 yenildiğimiz Trabzonspor karşısında, ikinci maçta da şimdi 30. saniyede 1 gol daha yiyerek 2-0 geriye düştük. Burada ümitlerin tükenmesi lazım lakin biz topluluk olarak kenetlenmiştik. Teknik takımımız ve oyuncularımız 2-0 geriye düşmemize karşın umutlarını kaybetmedi. Tüm Türkiye’nin keyifle izlediği bir maçın sonunda da finale yükseldik.” dedi.

Gözbaşı, kupayı kazanma yolundaki en kıymetli etkenin, futbolcuların maçtaki 90 dakikalık performansı olduğunu lisana getirdi.

Finale gelene kadar önemli rakipleri elediklerini anımsatan Gözbaşı, şunları kaydetti:

“Perşembe günü oynanacak final maçına da idare, teknik takım ve oyuncular olarak inanmış durumdayız. Kupanın bizim olmasını çok istiyoruz. Kentimizin buna gereksinimi var. Beşerler kutlama yapmayı, sevinç yaşamayı çok özledi. Kentimize bu heyecanı yaşattığımız için çok memnunuz. Değerli olan finale kadar gelebilmekti. Trabzonspor maçından sonra, ‘Beşiktaş’ı yendik, Fenerbahçe’yi yendik, şampiyon olan Trabzonspor’u da yendik. Verin bizim kupamızı.’ demek istedim ancak finaldeki rakibimiz Sivasspor’a ayıp olurdu. İki komşu Anadolu kentinin gruplarının Türkiye Kupası finalinde oynaması benim için çok manalı. Son 22 yılda 4 büyük kadro yalnızca 3 kere finale çıkamamış. Bunlardan birisi de Kayserispor’un kupayı aldığı 2007-2008 dönemi. Yeniden 4 büyük grubun olmadığı finalin tarafı olmaktan gurur duyuyoruz. Kupayı kazanmayı çok istiyoruz fakat kim kazanırsa kazansın, kazanan Anadolu futbolu olacak. Anadolu kadrolarının da varlığını gösteriyoruz.”

Gözbaşı, öğrencilerin gelecek dönemle ilgili transfer çalışmalarına yönelik sorusu üzerine, Türkiye Kupası’nı kazanmaları durumunda Avrupa yolunun açılacağını, bu sonuca nazaran transfer yapmak istediklerini kaydetti.

Kulübün UEFA lisansına başvurmadığının söylenmesi üzerine ise Gözbaşı, “Onun daha mühleti var. Kupayı aldığımız vakit halledeceğiz.” karşılığını verdi.

Kayserispor’un Avrupa’da daha tanınır hale gelmesi için öncelikle sportif muvaffakiyetin olması gerektiğini vurgulayan lider Gözbaşı, söyleşinin akabinde bahar şenlikleri kapsamında düzenlenen futbol turnuvasında dereceye girenlere mükafatlarını de verdi.

Üç gün sürecek etkinliklerde çeşitli sanatkarlar da sahne alacak.